Ana Sayfa  /    /  Birleşme eşiginde süpriz isimler
  • Facebook da Paylaş
Birleşme eşiginde süpriz isimler
  • 19-04-2007
  • 0 yorum
  • 5563 okunma
DYP ve Anavatan'ın aynı şemsiye altında birleşmesiyle ilgili son yılların en ciddi hamlesinin eşiğine gelindi. Birleşik Demokrat Parti'nin listesinde ilginç isimler var:
Adeta yılan hikayesine dönen DYP ve Anavatan'ın aynı şemsiye altında buluşması hayalinde son yılların en ciddi hamlesinin eşiğine gelindi. Bir süredir Ankara ve İstanbul'da farklı mahvillerde pişirilen bu proje önceki akşam iki parti liderinin buluşmasıyla somut bir çerçeveye kavuştu.

İki partinin birleşmesi çabalarında “bu sefer oldu galiba” dedirtecek gelişmelerin perde arkası aylar öncesine dayanıyor. Buna göre 2 ay önce bir medya patronu ve eski Başbakan Mesut Yılmaz devreye girerek Mumcu ve Ağar'ı İstanbul'da buluşturdu. Bu görüşmede her iki lider de Anavatan ile DYP'nin birleşmesi konusunda prensip anlaşmasına vardı. Daha sonra devreye 9. Cumhurbaşkanı Demirel'de girdi ve partiler arasındaki birleşme havasının pekişmesini sağladı.

10 HAZİRAN KRİTİK TARİH

Anavatan MYK üyesi Hüseyin Kocabıyık'ın hazırlardığı projeye göre iki parti Birleşik Demokrat Parti'de birleşecek. Bu partinin başına ise Ağar geçecek. DYP'nin yeni adıyla Hazine yardımı almayı sürdürmesini de sağlayacak olan formüle göre DYP tüzük kurultayı yaparak adını değiştirecek. Anavatan bu gelişmelerin en somut adımını ise 10 Haziran'a kongre tarihi alarak gösterdi. Mesut Yılmaz'ın yanı sıra Hüsamettin Özkan, İlhan Kesici, Meral Gezgin Eriş, Süheyl Batum, Celal Doğan ve Hikmet Çetin gibi isimlerin yönetimde yer alacağı iddia ediliyor. Dün DSP lideri Zeki Sezer'i ziyaret eden Mumcu, birleşme hesaplarına DSP'nin de dahil olabileceğini ima etti.

Etiketler : Birleşme - eşiginde - süpriz - isimler -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın