Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi İçin Çalışmalar Başladı
  • Facebook da Paylaş
Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi İçin Çalışmalar Başladı
  • 02-12-2019
  • 1 yorum
  • 2295 okunma
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından ortak yürütülen Sıfır Atık proje çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kızılcahamam Kemalpaşa  Mahallesine kurulacak olan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi, vatandaşların kâğıt, plastik ambalaj, ahşap, metal, demir ya da cam atıklarının merkezde ayrıştırılarak bertaraf edilmesini sağlayacak. Vatandaşlar atıklarını merkeze getirecek ve ilgili personel atıkları ayrıştırarak kaynağında geri kazanıma ve/veya bertarafa gönderilmek üzere biriktirecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından ortak yürütülen Sıfır Atık proje çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Sıfır Atık proje çalışmaları kapsamında ilçemizde yapılacak olan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezinin yapım işlerinin onaylanması ile birlikte ilçemize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Finansman Dairesi Başkanı Nihat Yaman, Sıfır Atık ve Atık İşleme  Dairesi Başkanı Sadiye Bilgiç Karabulut ve ekibi Kızılcahamam Kamalpaşa Mahallesi’ne yapılacak olan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezinin yerinde inceleme yaptılar.

Belediye Başkanı Süleyman Acar, Sıfır Atık Projesinde çalışmaların titiz bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek pilot bölge olan ilçemizin bu konuda çok güzel bir örnek teşkil edeceğini, vatandaşlarımızın da duyarlılık ve destekleri ile proje çalışmalarının çok kısa bir sürede iyi bir noktaya geleceğini vurguladı.

YORUMLAR
  • vetanadaş   07-12-2019 10:26

    sıfır atık projesini can-ı gönülden destekliyoruz.Ancak Kızılcahamam ilçesinde sokaklar gerçekten çok pis..sanki hiç süpürülmüyor.Belediye bu konuda sınıfta kaldı

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın