Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bir zamanların en büyük projesi hırsızların eline bırakılmış
 • Facebook da Paylaş
Bir zamanların en büyük projesi hırsızların eline bırakılmış
 • 13-09-2017
 • 8 yorum
 • 7209 okunma
Kızılcahamam'da devre mülk tesisi olarak yapımına başlanan Anadolu Termal 15 bin insanı mağdur etti şimdi bina kaderine terk edilmiş hırsızlar tarafından yağmalanıyor

Bir dönemin en büyük projesi olarak tanıtılan ve Çağ Sağlık Grubuna Kızılcahamam Belediyesine ait 40 dönüm arsa 14 milyon gibi büyük bir rakama satıldığı ilan edilen arsaya devre mülk yapılmaya başlandı,yapılırken de TV lerden süslü reklamlar karşılığında insanlara satıldı.Şuan kesin olmamakla birlikte en az 15 bin insan mağdur edildi.Bu insanlardan 40 milyonun üzerinde para alındı.4 etap olan projede bir etap tamamlandı, geri kalan ve yapılmayan üç etap dan da sözleşme karşılığında devre mülk satıldı, insanların birikimleri alındı. Yüksek kiraya verileceği, ve gelir elde edeceksiniz diye insanlara devre mülkler satıldı. Aradan yıllar geçti birinci etap açıldı bir iki ay çalıştı, bu süreçte de yine devre mülk satışına devam edildi.

Bir gece birinci etapta bulunan televizyonlar ve taşınabilecek malzemeler bir kamyona yüklenerek tesis kaderine terk edildi.İlk başlarda bekçi kalıyordu, onlarda ücretlerini alamayınca işi  bıraktı ve koca tesis 15 bin mağdurun parası ile yapılan bina şimdi talan edildi.

Kızılcahamam Haber olarak bunu gündeme getirdik, ama Cesur Termal Hukuk Bürosu gönderdiği mail ile gerçeği yansıtmadığımızı kimsenin dolandırılmadığını, kimsenin hayallerinin çalınmadığını Kızılcahamam'daki devre mülklerde 15 bine yakın insanın mağdur olmadığını ima ederek haber metnimizi değiştirmemizi talep etmiş, bizde habere baktık, gelen yorumlara baktık, hukuk bürosunu haklı gördük, haber metnini düzelttik.

 

                        AYHAN HUKUK VE DANIŞMANLIK

         Cesur Termal Tesis Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti. Vekili

13.09.2017 günü www.kizilcahamam.com internet sitesi ve facebook aracılığı ile gerçeği yansıtmayan, hukuk dışı isnatlarda bulunulan, hiçbir kesinleşmiş mahkeme kararı olmamasına rağmen müvekkilimiz Cesur Termal Tesis Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti. hakkında haber metninde açıkça dolandırıcılık, hırsızlık suçlarını isnat etmiş olmanız hukuka aykırı ve suç oluşturacak fiil biçiminde olup haberin kaldırılmaması halinde hakkınızda Basın Kanunu madde 13-14 vd. ayrıca ilgili sair mevzuata dayanarak suç duyurusunda bulunulacaktır. Gereğinin yapılmasını saygılarımızla talep ederiz.


  

YORUMLAR
 • Mutalip sevinc   07-10-2018 15:32

  Arkadaşlar bende 2 tane devremulk aldim burdan lütfen parasını alan varsa bana haber versin bende hakkımı istiyorum lutfn beni arayın 05349729704

 • Sinan   12-03-2018 17:03

  2012 yılında 7.500 Tl karsiliginda bana satılan devre mülk hakkımı Tapumu alamadım. Bizi kandırdılar MNT cağ termal bizi aldattı, şu ana kadarda ne devre mülkten yararlana bildik nede geri ödeme oldu, bu kişiler dolandirici değilde nedirler. Bu dünyada anlamasamda gerçek hayatta iki elim yakanızda olacak Rabbim c.c bütün haklarımızı sonuna kadar alacaktır bu dolandırıcılar.

 • cemil   19-09-2017 11:33

  ya bişey diyecem bu talana niye izin verilmiş şimdiye kadar, trilyonluk yatırım milli sermaye ya adam kaçtıysa niye bir kamu sahip çıkmamış kardeşim. hırsımdan çatlayacağım ne söyleyeceğimi şaşırdım ama çok küfür ettim. vay arkadaş ya akıl alacak bir şey değil. devre mülk sahipleri de uyumuş.

 • adem   19-09-2017 11:05

  köpeksiz köye çakallar ve domuzlar gelir

 • TOSYALI DEVREMÜLKZEDELER   14-09-2017 15:11

  MİLLET DOLANDIRILDIKTAN SONRAMI HABER YAPIYORSUNUZ.KEŞKE DOLANDIRILAN PARALAR KIZILCAHAMAMDA KALSAYDI.KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ,HALKI VE ESNAFI BU TALANA HEP BİRLİKTE GÖZ YUMDULAR NE DİYELİM ,ESKİDEN BÜYÜKLERİMİZ EŞKİYALAR GÜN GELECEK DAĞDAN İNECEK ŞEHRE DİYE KONUŞURLARMIŞ.BUNLAR EŞKİYADAN DA ŞEREFSİZ BİR İNSANLARMIŞ.PARALARI ÇALANLAR DÜŞÜNSÜN ASIL SERMAYE AHİRET ALEMİNE LAZIM.TEOMAN AKYAR ELBET İLAHİ ADALETTEN KAÇAMAYACAK.HESAP HAK DİVANINDA GÖRÜLECEK VAKİT SAAT GELDİĞİNDE ,NE DİYELİM YAZIKLAR OLSUN ,DOLANDIRANLARA , BUNLARA GÖZ YUMANLARA VE YALTAKLIK YAPANLARA EFENDİM.

  0

  0

  • Mehmet   28-01-2018 14:18

   Helal ağzına sağlık dolandırıcıları ahirette sevapları bize verilir diyecegim ama bunların sevabida yoktur o zaman tüm mağdurların günahları bu dolandırıcıların sırtına sarılacak cehennem kozleri bunlar

   0

   0

 • çok yazık   14-09-2017 09:03

  çok yazık

 • ilyas   14-09-2017 04:29

  Bu haberden sonra artık hiçbir eşya kalmaz orada her gün birileri bir şeyler götürür, hırsızlar için iyi bir haber oldu.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın