Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Bir üniversite beklerken iki tane geliyor.
 • Facebook da Paylaş
Bir üniversite beklerken iki tane geliyor.
 • 25-04-2010
 • 17 yorum
 • 5787 okunma
Kızılcahamam Belediyesi tarafından organize edilen ve geçtiğimiz hafta içerisinde asya termal tatil köyünde yapılan toplantıya Kızılcahamam’ın bağrından yetişmiş Türkiye’nin sayılı şirketleri arasına girmiş binlerce çalışanı olan iş adamlarımız katıldı.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından organize edilen ve geçtiğimiz hafta içerisinde asya termal tatil köyünde yapılan toplantıya Kızılcahamam’ın bağrından yetişmiş Türkiye’nin sayılı şirketleri arasına girmiş binlerce çalışanı olan iş adamlarımız katıldı.

 

Tanışma toplantısı niteliğinde geçen bu ilk buluşmaya Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Kızılcahamamlı iş adamları Salih Bezci,(Bezci İnşaat) Hüseyin Akyüz (Akyüz Plastik), Hüdaverdi Çakır (Semih Ofset) Orhan Aydın (ostim sanayi başkanı) İsmail Sarıhan (Tek Boya) Yakup Keleş (keleş petrol) Erol Gökmen (osmanlı reklam), Ömer Faruk Altınordu (altınordu tıreyler) Tahsin Aydın (aydın elektrik) Kadir Caner (canerler gurup), Selahattin Çetinkaya, (oto lastik) Halil İbrahim Şahingül (oto lastik), Suat Işık (sanayici dış ticaret), Halil Koç (mali müşavir), Metin Altıntaş, Fevzi Kiraz (oto lastik ve petrol) İsmail Yurtoğlu, Ali İhsan Oğultürk (oğultürk ve Çam otel)  Mustafa Özcan (petlas, abdulkadir özcan a.ş.) şirketlerinin sahiplerinin katıldığı bu ilk toplantıda Kızılcahama için hayati önem taşıyan iki müjdeli haber çıktı.

 

Toplantının açılış konuşmansını yapan Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik kouşmasında şunları söyledi. “ Kızılcahamam’da herkes kendi köyünün hemşehrisi bunu aşıp kızılcahamma şemsiyesi altında bir bütün oluşturmak durumundayız ve Kızılcahamamın sorunlarını böyle çözmeliyiz dedi.Belediye başkanı Coşkun Ünal ise yaptığı konuşmada burada toplanmamızın amacı ilçemize bir eser kazandırabilirmiyiz hepimiz Kızılcahamamlıyız biz istiyoruzki sizlerin anne ve babalarınızın isimlerini burada yaşatalım yarın öldükten sonra öbür dünyaya götürdüğümüz bir karış kefen o yüzden burada kalıcı bir eser bırakmak için bizim burada katkıya ihtiyacımız var dedi.

 

Bezçi İnşaat’ın sahibi Salih Bezci ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Kızılcahamama bir yüksek okul kazandırmamız lazım, bir üniversitenin bulunduğu bölgeye ve ekonomiye katkısı çok büyük oluyor, bununla ilgili çeşitlii kurum ve kuruluşlarla görüşmelerim var bu ne olabilir mesela türizm yüksek okulu olabilir, dış ticaret meslek yüksek okulu olabilir, ithalat ve ihracat konusunda gelişen bir konumu var ben bu konuda üzerime düşeni yapmaya haırım, sizlerin de katkılarınız olursa okulun çapını büyütürüz, iki okul birden yaparız bu özel okul olabilir kurumlara bağlı olabilir neticede bunun burada yapılması ve bu öğrencilerin yaşamını burada idame ettirmesi dedi.

Salih Bezci 2007 yılında temelini attığı ve Annesinin ismini taşıyan Ayşe Bezci Anadolu Otelcilik ve Turizm meslek Lisesini 2 yılda tamamlamış ilçemize 5 yıldızlı bir okul hediye etmiştir.Hayırsever iş adamı bu kezde bir yüksek okul yapma sözü verdi önümüzdeki günlerde bu hangi üniversiteye bağlı bir okul olacağı netleşecek.

 

Daha sonra konuşma yapan ilçemizin önde gelen iş adamlarından ve Ostim Sanayi bölgesinin başkanı Orhan Aydın iş adamlarına seslenerek birlikte bir fakülte yapılması için çağrıda bulundu iş adamlarımız tek başına değil ama birlikte esyavın çatısı altında Kızılcahamama dört yıllık bir fakülte kazandırmak için çalışma başlatacakları sözü verdiler.

 

Kızılcahamam belediyesi öncülüğünde iş Kızılcahamamlı işadamları ile bundan böyle toplantılar devam edeceği belirtildi.Umuyoruz bu toplantıda dile getirilen vaatler havada kalmaz ve ilçemize yüksek okul ve fakülte yapılarak önümüzdeki yıllarda eğitim hayatına başlar.

 

 

Etiketler : Bir - üniversite - beklerken - iki - tane - geliyor. -
YORUMLAR
 • mehmet   25-10-2011 20:45

  iki tane gelecek ama 1 nin projesi çizilmiş heralde 1 tane yapılacak ....

 • Mehmetqq   20-10-2011 19:09

  2 üniversiteydi öbürünün projesi nerde birini gördük

 • nurettin aydın   25-06-2010 22:19

  birincisi gökhan kardeşime katılıyorum ikincisi bir insan birilerini toplayıp kızılcahamam için birşeyler yapma çabasındayken nasıl karalarız hesapları ve senaryoları çiziliyor. ya bari destek vermiyoruz bari insanları karalamayalım. örnek yaşar yldırım nice işler yaptı sayesinde nice aileler ekmek aş kazanıyor alllah razı olsun diyeceğimize adamcağızı karalıyoruz yok şunu yaptı yok bunu yaptı. arkadaşlar evet severiz sevmeyiz ama sevmesek bile insanları zan altında bırakıp karalamayalım. ve iyi işler yapma çabasında olan herkese başarılar ve allah yardımcıları olsun.

 • sacma yorum yazanlar   29-04-2010 15:01

  insan bu yorumları okurken kanser olur we ölür gider nasıl bır kapasıteye sahıpsınız

 • ey watandas olan kısı   29-04-2010 15:00

  bir üniversite khamama neleri getirecegınden haberın war mı senın? sen hic üniversite olan bir bölgeye gittin mi? sacma sacma konusmayın ya

 • gökhan keleş   29-04-2010 14:57

  herkez olumsuz dusunuyor khamam halkı kör kalmış galiba yok spor salonu yapacaktı yok hazırlıklı olun orda ınsanlar toplanmıs bızım ıcın bırseyler yapmaya calısıyorlar khamamın gelışmesi için ugrasıyorlar onlara destek olacagınıza kostek oluyorsunuz boyle khamamlı olunmaz arkadaslar.....

 • vatandaş   28-04-2010 10:12

  Hani ne oldu chp bir yasa teklifi vermişti meclise. ne oldu biliyormusunuz jeotermal araştırma ve sağlık turizm enstitütisi ile ilgili gazi üniversitesi bünyesinde ilçemize kurulması için meclise yasa teklifi veren chp ye yanıt geldi proje güzel hatta harika ama CHP yapıyorsa biz yokuz diyen AKP... yorumu kızılcahamam halkına bırakıyoruz... ve sayın sefa yıldırıma soruyoruz...ne oldu başkan böyle bir işte imzanız olmasından bu ilçe adına neden yoksunuz....

 • murat   27-04-2010 22:56

  neden hep olumşuz düşünüyorşunuz biraz olşun geniş düşünün ve en ufak yapılacak bir iş bile artıdır. birde lütfen o parti bu parti diye bakmayın yapılanları deştekleyin ve teşekkür edin bir Allah razı olşun deyin inanın yeter.tşk.

 • VATANDAŞ   27-04-2010 17:52

  öncelikle düşünceleri güzel iyi niyetli de saygıdeğer işadamlarımız ünv yerine yatırım yapsalar daha isabetli olur termal cennetimizde organik tarım yapılabilir örnek izmiri alın 60 milyon tl lik bir yatırım la dünyaya açılan ihracat yapan organik tarımın öncüleri termal su kullanarak üretim yapıyorlar neden kızılcahamam da yapılamasın olabilidiğine arazilerimiz var düşük debide çıkan tam verimli olmayan termal kaynakları seracılık alanında kullanabilirler bir sürü kişiye iş imkanı kızılcahamam markalalı sebze meyce yetiştirlmesi salkım domates biber patlıcan vs. aklınaza gelen herşey kolaylıkla yetiştirilebiliyor etin kaynağı çorak pazarının kurulduğu memeleketimizde bile eti ucuz yiyemiyorum ne hayvancılık ne fabrika kuruluyor tabi saygıdeğer iş adamlarımız kendilerini kurtarmışlar niye vatandaşı düşünsünler eğer ki gerçekten düşünüyorlarsa kefeninde cebi olmadığına inanıyorlarsa gariban vatandaşa iş imkanı sağlasınlar madem kuramıyorsunuz fabriklar o zaman dışarıdan gelen yatırımcıya imkan sağlasınlar ünv imiş önce gelişin onlar gelir saten kendi ayağı ile uğraşmazsınız bile beypazarını örnek alın .

 • HERŞEY KIZILCAHAMAM İÇİN   27-04-2010 12:16

  İlçemizin gelişmesi açısından Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımızın işbirliği ve öncülüğünde yapılan toplatıya katılan ve "Kızılcamam İçin Neler Yapabiliriz" düşüncesiyle toplanıp ortak karar alan bütün hemşerilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. İlçemiz için yapılacaklarda herkes elinden geldiğince "karınca kararınca" katkıda bulunmalı. Bu iş hepimizin işi. Hemşerilerimizin siyasi görüş ve düşüncesi ne olursa olsun Kızılcahamamla ilgili konularda birlikte hareket etmelerini bekler, Yüce Allah'tan birlik ve dirlik içinde yaşamamız konusunda bizlere yardımcı olmasını dileriz. Selam ve saygılarımızla.. Durmuş KARATAŞ K.hamam Akçaören Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

 • ali ü bey   27-04-2010 09:31

  tesadüfü neden senin ak parti bir araya getiremedi işte beceriksizliğin resmi ve belgesi demekki biraz çalışıp kafa yorunca partili partisiz herkes bir araya gelebiliyormuş

 • berrin baloglu   26-04-2010 21:56

  yenilik ve yapılanma

 • ali ü.   26-04-2010 19:28

  iş adamlarıda tesadüf hep ak partili ))))) demiii

 • selim   26-04-2010 14:38

  yüksek okul gelmesine gelirde, geldiğinde istediği olumlu etkiyi bırakırmı bilinmez. onun için hazırlıklı olmak gerek

 • bilal üstün   26-04-2010 10:47

  hayal kurmak güzeldir.

 • Bedensel Engelliler derneğinden.   26-04-2010 08:45

  Haydi hayırlısı inşallah iş adamı değerli hemşerilerimizin verdikleri sözlerin ve vaatlerinin arkasında dururlarda ,duracaklarınada inanıyoruz,yıllardır istenilen yüksek okul ilçemize yapılır ve gelir diye umut ediyoruz,herkese engelsiz,sağlıklı, ilçemize yüksek okul gelmiş mutlu yarınlat temenni ederiz.

 • qamze   25-04-2010 21:51

  salih bezci beyefendi okula kapalı spor salonuda yapacaktı. onunla ilgilide bir şey söyledimi acaba. bilgisi olan varmı.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın