Ana Sayfa  /    /  Beşiktaş yönetiminden Runje tepkisi
  • Facebook da Paylaş
Beşiktaş yönetiminden Runje tepkisi
  • 17-04-2007
  • 0 yorum
  • 5922 okunma
Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, adil ve eşit şartlarda mücadele etmek istediklerini söyledi. Kenan Öner Runje'ye verilen cezaya sert tepki göster

Öner, Swissotel'de gerçekleştirilen ''Ayın Hakemi'' yarışmasının jüri toplantısında yaptığı açıklamada, bugün öğle saatlerinde Runje'nin, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildiğini öğrendiklerini belirterek, ''Bizim için kolay olmadı. Kalecilerimizden Murat da bir hafta önce sakatlanmıştı. Runje'nin PFDK'ya sevk edildiğini öğrendiğimiz sırada, bir diğer kalecimiz Korcan'ın sakatlandığını da öğrendik. İnancımızı yitirmedik. Her koşulda mücadelemizi sürdüreceğiz. Hak edenin şampiyon olmasını diliyoruz'' dedi.

Hakemlerin de insan olduğunu dile getiren Öner, şöyle konuştu: ''Onların iyi niyetli olduğunu kabul ediyoruz, ama mücadelenin hep sahada olmasını istiyoruz. Olayın sportif ve fair-play çerçevesinde gerçekleşmesinden yanayız. 'Hak ettiler' dedirterek şampiyon olmak istiyoruz. Bu mücadelenin ortasındayız. Runje'nin bir hareketi olduğu söyleniyor, ama taraftarlara yönelik olmadığı da söyleniyor. Runje de taraftarlara yönelik yapmadığını ifade ediyor. Yarın savunma vereceğimiz için, maç kasetlerini istedik.

Temsilci raporlarında yazıldığı söyleniyor. Sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Kalede bir futbolcuyla sahaya çıkarsak, şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş'ın, nasıl adil şartlarda yarışacağının takdirini kamuoyuna bırakıyorum.'' Sakat futbolcuların bu sezon etkin bir rol oynadığını vurgulayan Kenan Öner, teknik direktör Tigana'nın oyuncu tercihleri konusunda ise ''Mevcutlar içinde, kazanan takımı bozmak mümkün olmuyor. Tigana'nın son haftalarda, kazanan takımı bozmak istemediğini düşünüyorum'' diye konuştu.

Kalecilerin sakat olduğu dönemde, Runje'ye, dikkatli olması yönünde uyarıda bulunup bulunmadıkları sorusuna Öner, ''Sarı kart sınırında olan futbolculara bile dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Kaleci Murat'ın sakatlığı sonrası, Runje'ye, gözünün içine baktığımızı ve dikkatli olması gerektiğini söylemiştik, ama maç içindeki mücadele hırsı ve adrenalin, futbolcuyu olumsuz yönde etkileyebiliyor. Yarın kasetlerle esas durumu anlayacağız'' yanıtını verdi.

Sakaryaspor karşısında puan yitirerek bir kaza yaptıklarını ifade eden Öner, ''Herhalde rehavete girdik. Bunun cezasını da gördük. Hem puan yitirdik, hem kalecimiz cezalı olacak konuma geldi. Kalan maçlarımızı alacağımıza inanıyoruz. Rakiplerimize göre daha kolay maçlarımız var'' şeklinde konuştu.

-TEŞVİK PRİMİ KONUSU-

Kenan Öner, asbaşkanları Levent Erdoğan'ın, teşvik primi konusundaki açıklamalarıyla ilgili de şunları kaydetti: ''Levent Erdoğan, kişisel olarak söylediğini ve bunu hukuksal yönleriyle değerlendirdiğini söyledi. Tabii ki hoş değil. Başkanımız Yıldırım Demirören de anında ABD'den açıklamalar yaparak, Beşiktaş ve kendisinin adının olduğu yerde teşvik primi gibi bir şeyin olmayacağını söyledi. Bu, kişisel bir düşünce. Beşiktaş, sezonu önde götürürken, bazı nedenlerle geride kaldığı yıllar yaşadı. Teşvik primi gibi bir şey olamaz.''

Etiketler : Beşiktaş - yönetiminden - Runje - tepkisi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın