Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Belediye Başkanı 15 ayda yaptığı Ivır Zıvır İşleri Açıkladı
 • Facebook da Paylaş
Belediye Başkanı 15 ayda yaptığı Ivır Zıvır İşleri Açıkladı
 • 08-08-2020
 • 4 yorum
 • 6523 okunma
Kızılcahamam Belediye başkanı Süleyman ACAR ıvır, zıvır diye eleştirilen işlerini açıkladı.Çevre ve Şehircilik Bakanı Hemşehrimiz Murat KURUM a teşekkür etti.

Eski belediye başkanı ve İyi Parti Kurucu ilçe başkanı Coşkun ÜNAL sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Süleyman ACAR'A "Mikrofonu elinize aldığınızda hizmetlerinizi anlatın,yapacaklarınızı anlatın,eski adı ile köy yeni adı ile mahallerimize neden bir çivi çakmadığınızı anlatın,arkanıza aldığınız hükümet desteğini Kızılcahamam’ımızın temel ihtiyaçları ne ise orada kullanmaya çalışın,devlet yardım ediyor diye ıvır zıvır işlerde kullanmayın o kullandığınız para bütün Türk milletinin parasıdır" demişti.

Belediye Başkanı Süleyman ACAR  Ağustos ayı meclis toplantısında Coşkun ÜNAL'ın ıvır, zıvır diye dile getirip eleştirdiği 15 ayda yapılan işleri anlatarak cevap verdi.

Belediye Başkanı Süleyman ACAR " Biz kullandığımız her kuruşun milletin parası olduğu bilincindeyiz ve o şekilde kullanıyoruz. İlçe halkımız da bunun bilincinde.

Eğer Coşkun Ünal'ın Ivır zıvır dan kastı

Cephe iyileştirmesiise bu iş turistik ilçemizin çehresini değiştirecek ve birçok belediye ve ilçemize gelen misafirler tarafından hayranlıkla karşılanan bir iş. Madem bu iş ıvır zıvır ise kendi başkanlığı döneminde bunun çok daha basitini o zamana göre çok büyük paralar ile niçin yaptırdın. Hatta o dönemde yapılan bir çok işin bedelini ödemeye devam ettiğimiz gibi o işin bedelinin büyük bir kısmını ödemekte bize kısmet oldu.

30 yıllıkpazar yerini yeniledik

Terminal karşısında sondajı yeniledik ve elhamdülillah 750 metrede 66 litre/saniye 77 derece su çıktı.

Sıfır atıkta pilot ilçe olduk  bu sayede Türkiye'de örneği az bir 1.sınıf atık getirme merkezi yaptırdık. Bu proje hem ilçemiz hem de ülkemiz için gelecek nesillerimiz için çok büyük önem taşımakta ve bizde önemsiyoruz. İlçe olarak belli bir mesafe kat ettik daha da kat edeceğiz.  İnşallah bildiğiniz gibi pilot ilçe olarak kamu spotu da yayınlanmaya başladı. Bu da ilçemizin tanıtımı açısından çok önemli.

Kentsel dönüşüm 1. Etabı  ile ilgili ihale yapılmış olup Kızılcahamam'ın mimarisine uygun yatay mimari ile hızlı bir şekilde yapılacak akabinde de 15 temmuz demokrasi ve şehitler  meydanı yeniden düzenlenecek.

Emniyet binasıihalesi yapıldı bina bitmek üzere

Hastane kavşağıihalesi yapıldı yapımına başlandı ve hızlı bir şekilde ilerlemekte inşaallah 1 seneye kadar bitecek.

Millet bahçesininihalesi yapıldı ve kısa süre içerisinde yapımına başlanacak. Millet bahçesi içerisinde

 - Yürüyüş ve bisiklet yolu

 - Millet kıraathanesi

 - Yöresel ürün satış yerleri

 -Spor alanları

- Çocuk oyun alanları

Vb.. Donatıları barındıran ve ilçemize değer katacak bir tesis olacak inşaallah.

Vilayet evleri otelin ihalesi yapıldı inşallah kısa sürede yapımına başlanacak ve ilçemiz 100 odalı 250 yataklı ve yüksek standartta bir tesis kazanmış olacak.

yine bu süreçte araç parkımıza 12 yeni araç ilave ettik ve 13.sü olarakta eskavatör siparişi verilmiş olup kısa süre içerisinde teslim alınacaktır.bu araçlar sayesinde belediyemiz hem araç kiralama işini bırakmış ve büyük tasarruf sağlamıştır hem de ilçemize daha çok hizmet etme imkanı elde edilmiştir..

 saydığımız bu yatırımlar bittiğinde hem ilçemiz halkına ve  esnafına hem de istihdama büyük katkısı olacak yatırımlardır.

 acaba yaptıklarımızın hangisi ıvır zıvır.

bu saydıklarımız 15 ay gibi kısa bir sürede yaptıklarımızın bir kısmı.bu işlerin gerçekleştirilmesinde  büyük katkısı olan ve ilçemiz için yapılan ve yapılması düşünülen her işte büyük desteklerini esirgemeyen hemşehrimiz çevre ve şehircilik bakanımız sayın Murat Kurum a bölge milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

İşte 15 Ayda Yapılan Ivır Zıvır İşlerin Listesi 

1- Cephe iyileştirilmesi 

2- 30 yıllık pazar yeri yenilendi

3- Sıfıratıkda pilot ilçe olduk

4-Kentsel dönüşüm 1. Etabı

5-Emniyet Binası 

6-Hastane Kavşağı 

7-Millet Bahçesi 

8-200 yataklı vilayet evleri otel inşası 

9-13 adet belediye bünyesine hizmet aracı  

 

YORUMLAR
 • Murat Acar   20-08-2020 09:57

  Neden hep inşaat işleri? İstihdama, ekonominin geliştirilmesine yönelik üretken yatırımlar neden gözardı ediliyor? Eski Başkanlarımızın da şimdiki Başkanımızın da Kızılcahamam'a gönül verdiğini elinden geleni yaptığını biliyoruz ama Kızılcahamam'ın refah seviyesini artıracak işler konusunda kendilerine destek sağlayacak ve doğru yönlendirecek yetenekli ve eğitimli kadrolara sahip olduklarını söylemek güç. Süleyman Başkan iyi bir ekip kurarsa Kızılcahamamı 21.'yy'a taşıyacak güzel işler yapacaktır.

 • ÇOŞKUN ÜNAL'IN YAPTIĞI HİZMETLERİ SİLEMEDİLER   11-08-2020 15:14

  Adamın birini hiç ummadığı bir anda Sadrazam yapmışlar. Adam, ne yapacağını bilmiyormuş. Düşünmüş taşınmış kendi kendine şu karara varmış:''En iyisi eski Sadrazam'a danışayım.''Ve gitmiş eski Sadrazama. Eski Sadrazam:''-Bak, sana üç mektup veriyorum. Zora düştükçe, sırasıyla aç ve mektupta denilenleri yap... Başı sıkışan Sadrazam ilk mektubu açmış.''Senden öncekileri kötüle'' diye yazıyormuş

 • halipreem   11-08-2020 14:27

  garga sekmezin ordaki yöresel ürünler satış yeri noolacak, burası belediyenin arazisimi. esnaf denetlenmiyor. 50 liralık ekmek neyi aldım fiş müş vemediler. istedim gayli de fişi vemek zorunda galdılar. dünyanın ekmeği satılıyor fiş ? yok!!! Belediye başganı, gaymakam herşeyi düşünecek.

 • Ahmet   08-08-2020 23:34

  Millet bahçesi çok gerekliydi başkanım Allah razı olsun. Çoluk çocuk sayıklıyodu millet bahçesi yapılsa diye

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın