Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Başkan Acar bu kadar insanı neden ücretsiz izne çıkardınız ?
  • Facebook da Paylaş
Başkan Acar bu kadar insanı neden ücretsiz izne çıkardınız ?
  • 08-08-2020
  • 0 yorum
  • 6229 okunma
Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar eski belediye başkanı Coşkun Ünal'ın açıklamalarına meclis toplantısında cevap verdi

Bu kadar insanı niye işe aldınız demedik, neden ücretsiz izne çıkardınız diye sorduk dedi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman ACAR Ağustos ayı belediye meclis toplantısınde geçen ay büyükşehir belediyesi meclis toplantısında yaptığı konuşma ile ilgili olarak, Kızılcahamam'da eski belediye başkanı Coşkun Ünal'ın sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Belediye Başkanı Süleyman ACar yaptığı açıklamada "Bugüne kadar  Kızılcahamam yararına yapılan  hiç bir işe ve faaliyete ne  karşı çıktık ne de küçümsedik.  Aynı şekilde şehit ve gazi yakınları için Kızılcahamam'a sosyal tesis yapılması   büyükşehir meclisinde gündeme geldiğinde cumhur ittifakı olarak biz destekledik ve oy birliği ile kabul edildi.

Şifa hayat sosyal tesisleri 55 oda 110 yatak 110 kişi  kapasiteli alınan personel sayısı 45 kişialınan personel sayısının  azlığı veya fazlalığı başka bir tartışma konusu. Bizim eleştirimiz madem bu kadar insanı işe aldınız neden ücretsiz izne çıkardınız.  Çünkü açmış olduğunuz tesis kar amaçlı bir tesis değil ve bu maliyeti önceden hesaplamış olmanız gerekirdi .

 Zaten Mansur başkan  bizim sorumuzu anladı ve cevabını verdi büyükşehir belediyesi Ankara'nın tamamında 160 personele ücretsiz izin vermiş bunun 45 kişisi Kızılcahamamlı hemşerilerimiz.

Biz pandemi sürecinde ilçe belediyesi olarak hiçbir personelimize ücretsiz izin vermedik ve onları mağdur etmemek için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Keşke büyükşehir belediyesi de 45 hem şehrimizi bir şekilde mağdur etmeseydi.

Bizim tesislerimizin kapasitesi ve çalışan sayısı sorulmuş

32 oda 72 yatak  96 kişi kapasiteli pansiyon evlerimizde 6  kişi

37 oda 73 yatak 93 kişi kapasiteli otelimizde 6 kişi  çalışıyor.

Bu vesile ile bütün  personelimize belediyemiz ve ilçemiz için yaptıkları çalışmalardan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.

Biz ne hizmet karalarız ne de hizmet yapanların üzerine yürürüz. Amma yapılan yanlış  işleri de dile  getiririz. Çünkü bu yanlışlıklar ile tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenmiş veya yenilmesine vesile olunmuştur.

Bizim ne  CHP'li ne de İyi Parti ilçe başkanlarımızla  yönetici arkadaşlar ile herhangi bir sıkıntımız yok.Kızılcahamam ve Kızılcahamamlı hemşerilerimiz için yapılacak işleri kim engelliyor ise kastımız o sözümüz ona dedi.

Etiketler : Başkan - Acar - bu - kadar - insanı - neden - ücretsiz - izne - çıkardınız - ? - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın