Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Avrupa gezisine ait bütün fotoğraflar
  • Facebook da Paylaş
Avrupa gezisine ait bütün fotoğraflar
  • 20-04-2010
  • 2 yorum
  • 5628 okunma
Kızılcahamam Belediyesi tarafından organize edilen 94 kişi ile 10 günde 7250 km yolculuk yapılarak avrupada 11 ülkeyi kapsayan geziye ait bütün fotoğraflar bu haberde

Kızılcahamam Belediyesi tarafından kardeş şehir Weilburga düzenlenen ve aralarında Almanya nında bulunduğu 11 ülkeyi kapsayan 10 günlük Avrupa turu sona erdi.

10 gün süren ve 7250 km yolculuk yapılan geziye katılan 94 kişi yapılan bu kadar uzun mesafeli yolculuğa rağmen mutlu bir şekilde döndü.

Birçok Kızılcahamamlı ilk kez Türkiye dışına çıkmanın ve Avrupa’yı oluşturan memleketlerden 11 tanesini görmenin mutluğunu yaşadı. Gezinin başında yaşanan yeşil pasaport problemi gidiş güzergâhındaki programları altüst etse de yinede güzel bir geziydi.

Metro turizm tarafından üstlenilen ve iki otobüs dört kaptan ve bir rehberin katılımı ile gerçekleşen yolculukta rehberimiz Nebil Özyiğit beye kaptanlarımız Murat, bizlere 7250 km lik yolculuğumuzda yardımcı oldukları için teşekkür ediyoruz.

Bu yolculukta merak ettiğimiz Avrupa kıtasında bulunan Bulgaristan, Makedonya, Kosova,  Karadağ, Hırvatistan, Slovenya, Almanya, Avusturya, Macaristan, Bosna Hersek ve Arnavutluğun içerisinde bulunduğu bu 11 ülkeyi gören Kızılcahamamlılar gezi sonunda Avrupa hakkında belli fikir sahibi olarak Türkiye’ye döndüler.

Türkiye ile kıyasladığımızda gezdiğimiz bu ülkelerin içerisinde Almanya, Avusturya ve Slovenya kentleri yolları ve sistemi ile gerçek bir Avrupa ülkesi görüntüsü çizerken bu ülkeler dışında bulunan diğer ülkeler Türkiye’den her yönüyle daha geride izlenimi verdi bize.

Yolculuk sırasında gümrük kapıları uzun bekleme süreleri ile bu gezinin en çekilmez zaman unsurları arasında yerini aldı. Bu tür gezilerde sayı ne kadar az kültür seviyesi ne kadar yüksek olursa yolculuğun da buna orantılı olarak bir o kadar keyifli ve güzel olacağı kanısındayız.

Sözü daha fazla uzatmadan gezdiğimiz bu ülkelerden Kızılcahamam haber objektiflerine yansıyan fotoğraf kareleri ile baş başa bırakıyor ve bu gezinin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 

                                                                 WEİLBURG

 

 
 
 
 

Almanya yerel ürünler merkezi açılış

WEİLBURG TA YAPILAN GECE

 
 

 

                                                 SLOVENYA - LYBULYANA

 
Fotoğrafların Tamamı İçin Tıklayın

Slovenya - Lybulyana

 

DOĞA HARİKASI BİR ÜLKE KARADAĞ

 
Karadağ ile ilgili bütün fotoğraflar için tıklayın

Karadağ

 

AVUSTURYA - VİYANA

 
Viyana resimleri için tıklayın

Avusturya - Viyana

 

 
 
BOSNA HERSEK
 
 
Bütün fotoğraflar için küçük resme tıklayın
 
Fotoğrafların tamamı için tıklayın
Etiketler : Avrupa - gezisine - ait - bütün - fotoğraflar -
YORUMLAR
  • KERİM   21-04-2010 14:19

    EDİTÖR: Hakaret, küfür, aşağılama vb. ifadeler içeren, BÜYÜK HARFLE yazılan ,isimsiz ve bir habere birden fazla değişik isimlerle yapılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz...

  • kemal   20-04-2010 20:23

    şu anda haberleri izliyosunuz yurtan manzaralar

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın