Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  ATO Başkanı Bezci'den Kızılcahamam'a Yeni Okul Sözü
 • Facebook da Paylaş
ATO Başkanı Bezci'den Kızılcahamam'a Yeni Okul Sözü
 • 24-04-2015
 • 6 yorum
 • 5988 okunma
ATO başkanı Bezci Kızılcahamam'a yeni bir okul yaptıracak

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, memleketi Kızılcahamam'a yeni bir okul yaptırma sözü verdi. Bezci, "Açılan bir okul kapanan bir cezaevidir" dedi.

Babası ve annesi adına Yenimahalle ve Kızılcahamam'da okullar yaptıran ATO Başkanı Salih Bezci, annesi Ayşe Bezci adına Kızılcahamam'da yaptırdığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin spor aktivitelerinde bulunacakları bir de spor salonu yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladı. Ayşe Bezci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu ile Uygulama Oteli açılışı, ATO Başkanı Salih Bezci, AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Muşmal, AK Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, Ayşe Bezci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Handan Arslan ile Belediye Meclis üyeleri ve Bezci ailesinin katılımıyla yapıldı. Açılış töreninde Kızılcahamam Ayşe Bezci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından "Yaşayan Değerler Projesi" kapsamında "Ayşe Bezci kimdir" programı düzenlendi. Kızılcahamam'ın Binkoz köyünde dünyaya gelen Ayşe Bezci'nin hayatının slayt gösterileriyle ve köy halkıyla yapılan röportajlarla beyaz perdeye yansıtıldığı törende, Ayşe Bezci'nin torunu Banu Bezci Alparslan babaannesinin hayat hikayesini anlattı. Torun Bezci'nin sunumu ve slayt gösterileri başta Ayşe Bezci'nin hayat arkadaşı Durali Bezci ve oğlu Salih Bezci olmak üzere tüm Bezci ailesini ve davetlilere duygu dolu anlat yaşattı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, hayırlı evlat yetiştiren ve hayırlı işler yapan insanların öldükten sonra da sevap kazandıklarını belirterek, Salih Bezci'ye eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. İşler'in ardından söz alan Kaymakam Yıldız ve Belediye Başkanı Güney de Kızılcahamam'a yaptığı katkılardan dolayı Salih Bezci'ye teşekkür ettiler. Belediye Başkanı Güney, Bezci'den Kızılcahamam'a bir eğitim binası daha kazandırmasını istedi.

Programın açılışında konuşan Salih Bezci, insan eğitimine yapılan yatırımların bütün yatırımlardan önemli olduğunu söyledi. Annesi ve babasının çocuklarının okuması için ellerinden geleni yaptığını anlatan Bezci, "Açılan bir okul kapanan bir cezaevidir" dedi. Bezci, hayatı boyunca eğitime yatırım yapmayı sürdüreceğini belirterek, Kızılcahamam'a bir okul daha yaptıracağının sözünü verdi.

Duygu yüklü programın ardından ATO Başkanı Bezci, katılımcılara birer hediye takdim etti. Programın ardından Salih Bezci, Ankara Milletvekili Emrullah İşler ve Kaymakam Mehmet Yıldız ile birlikte salonunun kurdelesini keserek açılışını gerçekleştirdi. Bezci, Kızılcahamam Ayşe Bezci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama otelinde de davetlilerle birlikte Kızılcahamam yemekleri yedi.

YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   26-04-2015 00:12

  yaptıracak Muhterem Kardeşi ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih BEZCİ, Ne mutlu sana ki Allah'ın(c.c) verdiğini yine Allah (c.c) yolunda harcayarak âmel Defterini ve aile bireylerinin âmel Defterlerini Mahşere kadar kapatmayacaksınız. Allah(c.c) birini bin etsin. Allah (c.) razı olsun

 • vatandaş   25-04-2015 11:40

  sayın bezci heralde belediye başkanın değişmesini beklemiş yüksekokul için

 • yusuf usta   25-04-2015 03:49

  salih bezci sözünde durmaz ,ato başkanı seçildiği zaman kızılcahamam eşrafı olarak hayırlı olsuna gittik herkesin önünde o zamanki belediye başkanı coşkun ünal ayüksek okul yapma sözü verdi aradan 5 yıl geçti hani nerede verdiğin söz salih bezci kendini taşımayan eşşeğe su vermez

 • personel   25-04-2015 00:55

  fotograf cektirmeyi cok iyi biliyorlar.

  0

  0

  • ahmet   26-04-2015 00:25

   onların işi bu makyaj seviyorlar

   0

   0

 • Kızılcahamam Sevdalısı   24-04-2015 10:33

  Başkasının yaptığı işte ŞOV yapmak kolay. Hiç bir iş yaptığınız yok. İş yapana kadar size oy yok.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın