Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Atatürk Kızılcahamam'a gelişinin 83.yılında anıldı
  • Facebook da Paylaş
Atatürk Kızılcahamam'a gelişinin 83.yılında anıldı
  • 17-07-2017
  • 0 yorum
  • 2006 okunma
Atatürk’ün Kızılcahamam’a gelişinin 83. Yıl dönümü Soğuksu Milli Parkında bulunan Atatürk çamı mevkiinde Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Atatürk’ün Kızılcahamam’a gelişinin 83.yıl dönümü için düzenlenen programa; Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye Meclis Üyeleri Adem Emin Atakul,Fatih Oral, Durali Uygun, Songül Ergelen,Murat Can İbrahim Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Vural Eker,CHP İlçe Başkanı Yüksel Altun  ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Erol Dağdelen , İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Jandarma Komutan Vekili Astsubay Uğur Yılmaz,Orman İşletme Müdürü Mehmet Üstünyer, Fidanlık Orman İşletme Şefi Aytuğ Büyükhan ve Okul Müdürleri katıldı.

83 Yıl önce 16 Temmuz 1934 tarihinde İstanbul'a 2. Türk Dil Kurultayına yapacakları gezi öncesinde Kızılcahamam'ı ziyaret eden Mustafa Kemal Atatürk, bugün törenin yapıldığı geçen dönem belediye tarafından anfi tiyatro yapılacak diye ihale edilen ve yaklaşık 4 yıldan buyana atıl bir şekilde bekleyen, öncesinde vatandaşın olan şimdilerde ise telörgü içerisinde köftecimi olacak, çay bahçesimi, yoksa anfi tiyatromu ne olacağı bilinmeyen bu alanda yapılan törenle anıldı.

Törende Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamı ve CHP ilçe yönetim kurulu üyesi Mehmet Demirbaş günün önemine binaen konuşma yaptılar.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın