Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Asgari ücret 1603 lira oldu
  • Facebook da Paylaş
Asgari ücret 1603 lira oldu
  • 29-12-2017
  • 1 yorum
  • 5707 okunma
Sıkı bir pazarlığa sahne olan asgari ücreti belirleme toplantıları bitti ve 2018 yılı için asgari ücret 1603 lira olarak belirlendi..

Yaklaşık 6 milyon çalışanı doğrudan ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri sona erdi.

İşçi kesimini Türk-İş'in, işveren kesimini ise TİSK'in temsil ettiği toplantı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yapıldı.

ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU

2018 yılında asgari ücret 1603 lira oldu.

Bakan Sarıeroğlu: "Karar çoğunlukla alındı. Yüzde 14,2'lik bir artış yapılmış oldu."

Etiketler : Asgari - ücret - 1603 - lira - oldu - -
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   01-01-2018 21:57

    16 yıllık RTE liderliği ve AK Parti iktidarları dönemleri gösterdi ki, İslam Vatan Millet Devlet için hizmet eden/üreten bir tek parti ve Lider i yok. *** 16 yıllık RTE liderliği ve AK Parti iktidarları dönemleri gösterdi ki, RTE ve Ak Parti iktidarları TC.yi şaha kaldırsa, Dünya süper (!) devletlerini (!) liderlerini (!), Milli şef chp ve feto vesayetcilerini, pkk, feto terörünü, dize getirse de Bu hizmetlerin dahada gelişmesi güçlenmesi için RTE ve Ak Parti ile uzlaşacak birtek siyasi parti lideri ("mhp ve liderinin bugünkü çizgisi mi? şimdilik !") yok. STK, Medya da da bu oran % 95. **** 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimleri gösterdi ki,. 7 Haziran öncesi Sözüne güvenilmez iktidar umudu olmayan muhalefet asgari üreteci 1500,00 Tl yapacağını vaad etti vatandaş (seçmen) RTE ve Ak Parti' ye rağmen TC.ni siyasetin yüz karası koalisyona mecbur etti. 1 kasım öncesi RTE Ak Parti aynı vaadi yapınca vatandaş (seçmen) TC tekrar yine RTE ve Ak Parti iktidarlarına teslim etti elhamdülillah.***Sözün özü, TC.nin ve hatta dünyanın RTE ve Ak Partiye ihtiyacı var. RTE ve Ak Partinin Millete (Seçmene) ihtiyacı var. A dan Z ye AK Parti teşkilat mensupları. Kamudaki Lojman, Sosyal tesis, Araç, ikram, kamu ihaleleri, belediye ihaleleri ve imar hortumlar vb. ile ve Ensar olarak bağrımıza bastığımız Muhacirleri TC. sağladığı güvenli bölgelere önce illere ilçelere yayılanlardan başlayarak gödererek vb. yapılacak tasarruflar ile elde edilecek artı bütçe ile, asgari ücretliye; İşçiye, memura, esnafa ve emeklilerine % 3-4 yerine 20-25 ver, vatandaşla(seçmen ile) uzlaş, RTE ve Ak Parti ebeden iktidarda kalsın. İslamda Müslümanlarda vatanda millette devlette Dünya Müslümanlarda/Türkleride daha iyi şartlarda ve güvende yaşamaya devam etsin İNŞALLAH.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın