Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ankara'da su faturalarında indirim
  • Facebook da Paylaş
Ankara'da su faturalarında indirim
  • 15-12-2018
  • 2 yorum
  • 2008 okunma
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinin kararıyla su faturalarında abonelerden her ay alınan 5 liralık 'şube yolu bakım' ücreti kaldırıldı. Belediye daha önce su fiyatları, vidanjörler ve sayaç sökme-takma ücretlerinde de indirim yapmıştı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinde oy birliğiyle alınan kararla su faturalarında 5 liralık indirim yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Meclisinin aralık ayı toplantısında, ASKİ tarafından her ay su faturalarına yansıtılan 5 lira tutarındaki "şube yolu bakım" ücretinin kaldırılmasına yönelik Başkanlık yazısının görüşüldüğü bildirildi.

ASKİ Genel Müdürlüğünün 2019 yılı hizmet tarifelerine ilişkin kararının Hukuk ve Tarifeler Komisyonunda görüşülmesinin ardından Mecliste oy birliği ile kabul edilen yeni kararda, "Her ay su faturalarına yansıtılan 5 lira tutarındaki şube yolu bakım ücretinin kaldırılmasına karar verilmiştir." ifadesinin yer aldığı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi, daha önce su fiyatları, vidanjörler ve sayaç sökme-takma ücretlerinde de indirim yapmıştı.

Etiketler : Ankara'da - su - faturalarında - indirim -
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   21-12-2018 16:21

    AK PARTİ yetkililerine. Su ve elektrikde sayaç okuma hat nakil vb. ödemeler hak ise Bakkal kasap manifatura AVM'lerede Terazi, metre Barkod okuma parası ödenmesi hak olur. Poşet doğayı kirletiyor ise (ki kirletiyor) kullanımını azaltmanın çaresi yine parası garibandan çıkacak ve holdinglere milyonlar kazandıracak poşet parası değil, poşetin yasaklanıp daha öce kullandığımız kağıt kese kağıdına geçmektir. bir faturada, S.No Cinsi miktarı fiyatı tutarı olur, alınan mallar/hizmetler alt alta yazılır, toplam tutar bulunur. KDV (dahil veya hariç) ve varsa yasal harçlar fonlar eklenir genel toplam bulunur ve alınır ödenir. Su ve özellikle elektrikte devlet/kanun katkısı ile garibanın sırtından holdinglere nitelikli soygun olarak aktarılan ve soygunu biraz gizlemek birazda uzatmak için her ay değiştirilen " sayaç okuma , enerji, hat, nakil hat ücretleri, - gece okuma gündüz okuma -, gece okuma gündüz okuma 0,3333666777 TL gibi gibi nitelikli soygunların kaldırılması su elektrik faturalarının da normal fatura dokümanları gibi saf ve anlaşılır hale gelmesi AK Parti ye yakışan bir çalışma olacaktır. dilek ve temennisi ile

  • fatih   19-12-2018 16:57

    peki bu uygulamaya geçtimi yada geçmediyse ne zaman geçiyo bilginiz var mı 12. dönem faturalarında haala bu şube yolu 5 tl mevcutta:)

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın