Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Altı yıl sonra TSK'yı ele geçireceklerdi
  • Facebook da Paylaş
Altı yıl sonra TSK'yı ele geçireceklerdi
  • 26-07-2016
  • 1 yorum
  • 5519 okunma
Emekli askeri hakim Üçok'a göre, tutuklanan askerlerin on katı asker ordunun içinde yer alıyor.

Eski Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki Fethullah Terör Örgütü'nü (FETÖ) ilk olarak 2009 yılında yapılan askeri sınavlarla ilgili soruşturmada farkettiklerini açıkladı.

Üçok'a göre örgütün Türkiye’de en güçlü olduğu kurum TSK ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tutuklananların 10 katı oranında asker Fethullahçı.

TSK’da önceden dört yılda bir yapılan terfilerin üç yıla düşürülmesine dikkat çeken Üçok, şu bilgileri verdi: "Silahlı kuvvetlerde yüzde 72 oranında örgütlenen bir yapı var. Bu sayılara baktığımızda komuta kademesiyle darbeye nasıl hazırlandıklarını görüyoruz. Üç yılda bir yapılan terfilerin altı yıl sonrasına baktığımızda örgüt ileriki dönemlerde daha da güçlenecekti. Kendinden olmayanlar tasfiye edilecekti. Silahlı kuvvetlerin tamamı ya da yüzde 95’i FETÖ’nün militanları tarafından işgal edilecekti."

Son yıllarda özellikle tuğgenerallerde olağanüstü bir terfi olduğunu söyleyen Üçok, bu oranın yüzde 72 olduğunu belirtti. Üçok'a göre, 2011-2015 yılları arasındaki terfiler incelendiğinde sekiz yıl sonra TSK’da Fethullahçı olmayan hiçbir general kalmayacaktı.

Üçok, 2011-2015 yılları arasında terfi alıp da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan askerlerin sayısını da verdi.

Etiketler : Altı - yıl - sonra - TSK'yı - ele - geçireceklerdi -
YORUMLAR
  • Ruşen Ali   26-07-2016 16:05

    Laiikliğin önemini bir kez daha anlarsınız umarım. Devlet dini inanç sistemine göre yönetilirse olacağı budur. bunlar Osmanlıyı bile yıktı. Mısır fethedildikten sonra halifelik Osmanlıya geçti. Halife ne zaman padişahın işlerine karıştı Osmanlı gerileme ve ardından çöküşe geçti. Bunu gören yüce Atatürk onun için din ile devlet işlerini bir birinden ayırdı. Ülkemize çok geçmiş olsun eğer bu darbe gerçekleşseydi çok zor günler bizi bekliyordu. 27 Şubatı'da bu CIA destekli FETÖcü askerler yaptı bunu artık anlamışsınızdır. Saygılarımla,

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın