Ana Sayfa  /    /  Almanya'dan yabancı dağmat
  • Facebook da Paylaş
Almanya'dan yabancı dağmat
  • 15-01-2007
  • 0 yorum
  • 5472 okunma
Almanya'da 2 yıl önce Müslüman olan Steven Schevnemanh, resmini görerek etkilendiği Iğdırlı Leyla Türkeli ile evlenmek için Iğdır'a geldi.

Almanya'nın Berlin kentinde yaşayan bilgisayar programcısı Steven Schevnemanh, 2 yıl önce İslamiyeti tercih ettiğini, Müslümanlığı tercih etmesindeki en büyük nedenin Berlin'deki Türk arkadaşları olduğunu söyledi.

Leyla'nın halasının oğlu İbrahim'in Almanya'da yaşadığını ve samimi olduklarını, sık sık İbrahim'in evine ziyarete gittiğini belirten Schevnemanh, şöyle devam etti:

''İbrahim'in evine gittiğim bir gün Leyla'nın fotoğrafını gördüm. Çok etkilendim. Daha sonra İbrahim'e, Leyla'yla tanışmak istediğimi söyledim. İbrahim de bu konuda bana yardımcı oldu. Ardından 2006 yılının mayıs ayında Iğdır'a gelerek Leyla ile tanıştım. Kendisiyle evlenmeye karar verdik. Bir hafta önce de resmi nikahımızı yaptık. Aşık olduğum kızla evlenmekten çok mutluyum.'' Iğdırlı Leyla Türkeli ise, Steven'in fotoğrafından etkilenip aşık olmasının ve Iğdır'a gelmesinin kendisini çok etkilediğini belirterek, ''Steven'in yaklaşımı beni mutlu etti. Almanya'dan benim için Iğdır'a gelmesi çok güzel. Evlenmeye karar verdik. Umarım mutlu bir hayat süreriz'' dedi.

Türkeli'nin ailesi de tek isteklerinin kızlarının mutluluğu olduğunu, Steven'in Müslüman olmasını, Leyla için Türkiye'ye gelmesini ve çiftin evlenmesini sevinçle karşıladıklarını ifade ettiler.

Almanya'da yaşayacak genç çiftin Almanya Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacağı, Steven'in ise Muhammet ismini alacağı öğrenildi.Etiketler : Almanya'dan - yabancı - dağmat -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın