Ana Sayfa  /    /  AKP den gizli Çankaya anketi
  • Facebook da Paylaş
AKP den gizli Çankaya anketi
  • 15-03-2007
  • 0 yorum
  • 5525 okunma
AKP’lilere “Erdoğan, Gül ve Arınç dışında kimi cumhurbaşkanı görmek istersiniz?” diye soruldu ve dört isim önerildi: Beşir Atalay, Mehmet Aydın, Vecdi Gönül ve Köksal Toptan

AKP Genel Merkezi, 923 ilçe teşkilatında dün gizli bir cumhurbaşkanlığı anketi başlattı. Başbakan Erdoğan, anketin en kısa zamanda bitirilerek Genel Merkez’e teslim edilmesi konusunda teşkilatı uyardı. Sadece ilçe merkezlerinde yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleriyle yapılan 6 sayfalık anket “AKP İlçe Teşkilat Araştırması” başlığını taşıyor. Anket formları doldurulduktan sonra anketi yapan Pollmark şirketi görevlileri tarafından toplatıldı. VATAN’ın ele geçirdiği ankete katılanlara “AKP’nin geleceği açısından takdir edersiniz ki, son derece önemlidir” diye formu dikkatli doldurmaları uyarısı yapılıyor.

İşte gizli anket
SORU 1: Cumhurbaşkanı Sezer’in görev süresi bittiğinde, sizce yeni Cumhurbaşkanı kim olmalı?
SORU 2: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını nasıl karşılarsınız?
1- Olumlu 2- Olumsuz 3- Fikrim yok
SORU 3 - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını neden olumsuz karşılarsınız?
SORU 4 - Erdoğan ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı veya Başbakanlık görevleri konusunda aşağıdaki kanaatlerden hangisine katılırsınız?

1- İki görevden birinde olması beni memnun eder
2- Cumhurbaşkanı olması beni memnun eder
3- Başbakanlığa devam etmesi beni memnun eder
4- Fikrim yok
SORU 5 - Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması, ülke istikrarı açısından olumlu mu, olumsuz mu olur?
1- Olumlu
2- Olumsuz
3- Fikrim yok
SORU 6 - Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığa devam ederse, sizce, AKP’liler arasında Cumhurbaşkanlığı için en uygun kişi kimdir?
SORU 7 - Sizce, Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Bülent Arınç dışında AKP’liler arasında aşağıdaki isimlerden Cumhurbaşkanlığı için en uygun kişi kimdir?
1- Beşir Atalay
2- Mehmet Aydın
3- Vecdi Gönül
4- Köksal Toptan

Dördünün de eşi türbansız
Ankette teşkilata önerilen 4 ismin ortak bir yanı var. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün eşi Sevim Gönül, Devlet Bakanı Mehmet Aydın’ın eşi Nihal Aydın, Devlet Bakanı Beşir Atalay’ın eşi Yıldız Atalay ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan’ın eşi Saime Toptan türban takmıyor. Bu isimler kulislerde “Erdoğan aday olmazsa Çankaya Köşkü’ne eşi türbanlı olmayan bir adayı göndermek istiyor” şeklinde yorumlandı.

Etiketler : AKP - den - gizli - Çankaya - anketi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın