Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Partiye Ankara ve İstanbul'da seçimi Muhtarlar kaybettirdi
 • Facebook da Paylaş
Ak Partiye Ankara ve İstanbul'da seçimi Muhtarlar kaybettirdi
 • 01-04-2019
 • 4 yorum
 • 4841 okunma
31 Mart yerel seçimlerinde Ak Partiye Ankara ve İstanbul'da seçimi muhtarlar kaybettirdi.

31 Mart 2019 yerel seçimleri önceki gün yapıldı. Türkiye'de milyonlarca seçmenin sandığa gittiği seçimlerin sonucu akşamın ilerleyen saatlerinde belli oldu.

2019 yerel seçimlerinde Türkiye genelinde Ak Partinin oyunu yükseltmesine rağmen Ankara ve İstanbul'u kaybetmesi, Ankara'da 25 ilçenin 23'ünü almasına İstanbul'da ise 39 ilçenin 25'ini alan ak parti büyükşehirlerde belediyeyi kaybetti (İstanbul'da ak parti itiraz etti)

2019 yerel seçimlerinde Ak Partinin büyükşehirlerde kaybetmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi Muhtarlık seçimleri, Ak Partiyi İstanbul ve Ankara'da ittifaklardan ziyade muhtarların oy taşıması kaybettirdi. Kızılcahamam'a bu yerel seçimde 7 bin taşıma oy geldi. büyük çoğunluğu Ankara olmak üzere İstanbul'dan Kızılcahamam'a beş yüze yakın seçmen gelerek, yaşadığı şehirlerde değil köylerinde muhtarlara oy kullandı.Ankara ve istanbul'dan diğer illere yüzbinlerce oyun gittiği belirtiliyor, bu oyların büyük çoğunluğu ak parti seçmenlerinden oluşuyor.Bugün köylerde çıkan seçim sonuçlarıda bunu söylüyor.

İstanbul ve Ankara'dan bu manada yüz binlerce oyun Türkiye'nin değişik noktalarına taşındığı herkesin malumu, bunu Ak Parti çok geç fark etti Cumhurbaşkanı müdahale etmek istedi fakat, istenilen sonucun alındığı kanaatinde değiliz.Taşınan bu oyların bir çoğu seçimde oyda kullanmadı.Yazıldığı muhtar seçimi baştan kaybettiyse rakip daha çok yazdırdı umut yoksa seçimde oy kullanmaya da gelmedi.Buda hem yaşadığı yeri hem de oyunu taşıdığı yeri etkiledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Haziran Seçimlerinden sonra 1.5 milyon vatandaşın seçmen kaydını taşıdığını söylemesi aslında bugün yaşanacakların habercisi gibiydi.

Etiketler : Ak - Partiye - Ankara - ve - İstanbul'da - seçimi - Muhtarlar - kaybettirdi - -
YORUMLAR
 • mehmet yiğit   03-04-2019 14:56

  büyükşehiri kaybettirdi ama küçük şehirleri kazandırdı kızılcahamam da köylere gelen taşıma oylar olmasa ak parti kazanamıyordu

 • hüseyin   03-04-2019 10:26

  tam saçmalamışsın.

 • Ruşen Ali   02-04-2019 13:31

  İyi de gittikleri yerde AKP'ye vermediler mi?

  0

  0

  • HAYDAR   03-04-2019 14:43

   AYNEN ÖYLE,KIZILCAHAMAMDA AKP KAZANDI ,DIŞARDAN GELENLER,YILDA 1 DEFA DAHİ GELMEYENLER BELİRLEDİ SEÇİMİ

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın