Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  AK Partili Dağ, YouTube'a ateş püskürdü
  • Facebook da Paylaş
AK Partili Dağ, YouTube'a ateş püskürdü
  • 12-02-2018
  • 1 yorum
  • 5211 okunma
Youtuber Yusuf Aktaş'ın El-Bab'ta geçirdiği bir günü hikaye eden ve Türkiye'nin Afrin'e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nı daha iyi anlatmak için hazırlanan videonun YouTube "Trendler" listesinden çıkartılmasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan tepki geldi.

YouTube dünyasında Reynmen olarak bilinen Yusuf Aktaş, 2016'nın ağustos ayında DEAŞ, PYD/PKK ve Esed rejiminin Türkiye'yi hedef almaları üzerine başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın kritik noktası El-Bab'a giderek orada yaşananları ve Türkiye'nin Suriye topraklarında işgalci olmadığını anlatmak, kendi ile Suriye halkının güvenliğini sağlamak için orada olduğunu göstermek için bir günlük yaşantıyı anlatan bir video hazırladı. 

3 GÜNDE 1,5 MİLYON İZLENDİ YOUTUBE DAYANAMADI

İç savaştan hayatları değişen Suriyelilerin, Türkiye'ye yönelik olumlu düşüncelerini de içeren video, 3 günde yaklaşık 1,5 milyon kez izlenerek YouTube'da trendler listesinde girme başarısı gösterdi. 

YouTube yetkililerinin videoyu trendler listesinde çıkarmasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, adeta ateş püskürdü. 

Twitter hesabından "Bu video Youtube'u rahatsız etmiş olmalı ki izlenmesini engelleme yoluna gitmişlerdir. Tabi ki onların rahatsızlığı bizim doğru yolda olduğumuzun ispatıdır. Biz her mecrada ülkemizin haklı davasını anlatmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulunan Dağ, tepkisini şöyle dile getirdi: 

"Bilindiği üzere 'Gayri Resmi' adlı bir Youtube kanalı kurduk.Bu kanaldaki son videomuzda Reynmen ile birlikte El-Bab’ta 'Neden Türkiye Suriye'de' başlıklı bir video çektik. Normal şartlarda trendlere girmesi gereken video, Youtube tarafından "manuel" olarak engellendi. Bu videoda Türkiye’nin El-Bab’ı ihya etmek için yaptığı çalışmaları, bölgenin güvenliğine yaptığımız katkıyı, burayı tekrardan nasıl yaşanılabilir bir hale getirdiğimizi ve neden Afrin'deyiz sorusunun cevabını yaşananlar üzerinden anlatmaya çalıştık. Bu video Youtube'u rahatsız etmiş olmalı ki izlenmesini engelleme yoluna gitmişlerdir. Tabi ki onların rahatsızlığı bizim doğru yolda olduğumuzun ispatıdır. Biz her mecrada ülkemizin haklı davasını anlatmaya devam edeceğiz. Sezai Karakoç’un da dediği gibi; Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Halbuki, biz sussak tarih susmayacak.Tarih sussa hakikat susmayacak…"

Etiketler : AK - Partili - Dağ - - YouTube'a - ateş - püskürdü -
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   12-02-2018 17:00

    Abd. İsrail.Ab ülkelerinin ve yöneticilerini aslında birer terörist çete eşkıya sömürücü (hırsız)ve devlet ve devlet adamı olduklarını ve FIRAT KALKANI ve ZEYTİNDALI operasyonları ile KARTONDAN BİRER KAPLAN olduklarını deşifre eden Adam gibi adam RTE ve AK PARTİ (MHP ye teşekkürlerimle)ye hizmet İSLAMA MÜSLÜMANLARA VATANA MİLLETE DEVLETE VE İNSANLIĞA HİZMETTİR. Habere konu TC ve RTE hizmet olacak girişimleri engelleme girişimleride son hamlelerşdir inşallah .

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın