Ana Sayfa  /    /  Ak Partiden Cumhurbaşkanı Anketi
  • Facebook da Paylaş
Ak Partiden Cumhurbaşkanı Anketi
  • 18-02-2007
  • 0 yorum
  • 5544 okunma
AK Parti, cumhurbaşkanlığıyla ilgili yurt genelinde büyük bir anket çalışması başlattı. AK Partili Fırat, Nisanda Köşk'e çıkacak olan isimle meydanlara ineceğiz açıklaması yaptı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, ''Cumhurun başını biz seçeceğiz. Genel seçimler 'Ak mı, kara mı?' seçimidir'' dedi.

AK Parti Manisa İl Danışma Kurulu'nun toplantısına katılan Fırat, burada yaptığı konuşmada, 14 Ağustos 2001'de başlayan AK Parti hareketinin, halkın yeniden iktidar olma hareketinin başlangıcı olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2007 yılı genel seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Fırat, şöyle konuştu: ''Genel seçimler 'Ak mı, kara mı?' seçimidir. Onun için işimiz kolay. Elbette ki halkımız yine 'Ak' diyecek ve kendini iktidara taşıyacaktır. Türkiye'nin en ücra köşesindeki AK Partili bile başını dik tutup, alnını açarak yürüyebilir. Bizim diğerlerinden bu farkımız var. Çünkü diğer iktidarlar gibi arkamızda kötü hatıralar bırakmadık. Gittiğimiz her yerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerini bize soruyorlar. Biz de herkese aynı cevabı veriyoruz. Cumhurun başını bu iktidar seçecek. Cumhurbaşkanı bu meclisin içinden çıkacak.''

CUMHURBAŞKANLIĞI ANKETİ

Cumhurbaşkanlığıyla ilgili Türkiye genelinde büyük bir anket çalışması yaptıklarını vurgulayan Fırat, ''Her ilde yüzlerce kişiye 'Nasıl bir Cumhurbaşkanı olmasını istiyorsunuz?' sorusunu soruyoruz. Yani muhalefet partilerinin istediğini yapıyoruz. Halka soruyoruz. Cumhurbaşkanlığı konusunda kimse endişelenmesin. Biz verdiğimiz tarihte, nisan ayının içinde Cumhurun başına geçecek olan isimle meydanlara çıkacağız'' diye konuştu.

Toplantıda, AK Parti Manisa Milletvekilleri Mehmet Çerçi, Hüseyin Tanrıverdi, İsmail Bilen, Hakan Taşçı, Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar ile AK Parti Manisa İl Başkanı Dursun Ali Yıldız ile partililer hazır bulundu.

AA
Etiketler : Ak - Partiden - Cumhurbaşkanı - Anketi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın