Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Partide dört isim ihraç edildi
 • Facebook da Paylaş
Ak Partide dört isim ihraç edildi
 • 24-03-2016
 • 3 yorum
 • 5520 okunma
Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ın da içinde bulunduğu 4 kişi AK Parti’den ihraç edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, partimiz kurucu üyesi Yaşar Yakış, 22 Mart 2016 tarihli Merkez Disiplin Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda bu şahısların AK Parti'den ihracına karar verilmiştir. Gerekçeli karar 28 Mart 2016 tarihinde ilgililere gönderilecektir." dedi.

Çelik, parti genel merkezinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bazı parti mensupları ve belediye başkanlarının AK Parti prensiplerine uymadığı için Merkez Disiplin Kurulu'na kesin ihraç talebiyle sevk edildiğini anımsatan Çelik, "Bu çerçevede Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, partimiz kurucu üyesi Yaşar Yakış, 22 Mart 2016 tarihli Merkez Disiplin Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda bu şahısların AK Parti'den ihracına karar verilmiştir. Gerekçeli karar 28 Mart 2016 tarihinde ilgililere gönderilecektir." diye konuştu.

AK Parti'de, parti ilkeleri doğrultusunda siyaset yapılması gerektiğini, AK Parti'de siyaset yapmakla parti ilkeleri arasında bir mesafe ortaya çıktığı zaman, yetkili kurulların buna müdahale edeceğini söyleyen Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun da AK Parti ilkelerini korumak, AK Parti'nin kurucu değerlerini korumak bakımından fevkalade önem verdiğimiz, kıymet verdiğimiz bir husus olduğunun altını çizmek isterim. Biz belli değerler üzerinden siyaset yapan bir partiyiz. Bunlar hem iktidara geldiğimiz süre içerisinde, partinin kurulma sürecinden bugüne kadar kurumsallaşmıştır. Bu siyasi değerler hem de parti programında, tüzükte belirtilmiştir ama yaşanan olaylar çerçevesinde de AK Parti'nin duruşlarla, hangi değerlerle siyaset yaptığı vatandaşlarımızın gözü önünde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla hiç kimsenin 'Ben AK Parti'de siyaset yapıyorum' diyerek AK Parti ilkeleri karşısında kendisini layüsel hissetmemesi gerekir. Eğer AK Parti'de siyaset yapmakla AK Parti'li siyaset yapmak arasında bir mesafe ortaya çıkarsa ilgili kurumlarımız devreye girer ve bu değerlendirmeyi yaparlar. Dolayısıyla, AK Parti siyasetinin, AK Parti'yi var eden siyasi değerler üzerinden işletilmesi gerektiğinin bir kere daha altını çiziyoruz."

Etiketler : Ak - Partide - dört - isim - ihraç - edildi -
YORUMLAR
 • ahmet   31-03-2016 12:12

  üstteki abiye acil şifalar diliyorum.

 • Veysel BAYRAAM   25-03-2016 06:45

  İmanlı İhlaslı Vatan Sever TÜRK MİLLETİ OLARAK, Zayıf ve Ekonomisi Çökmüş bir devleti olan milletlerin, Hiç devleti olmayan milletlere göre daha iyi durumda olmalarının bilinci ile, Milli Şef Tek Parti ve idealistleri Azınlık – Ara rejim – Darbe iktidarlarına ve ahbap çavuş ilişkili Maksatlı – Zayıf -– Koalisyon – Üçlü Koalisyon iktidarlarına S A B I R ettik. Allah (c.c) Adam gibi Adam Recep Tayyip Erdoğan’ı, Ahmet Davutoğlu’nu, İmanlı, İhlaslı, Samimi DAVA ARKADAŞLARINI (merhum ve Cennet Mekan Menderesi – Özal’ı – Erbakan’ı) gönderdi. Siyaset bilimci/dâhisi RTE ve Dava arkadaşları var oldukça iktidar veya iktidarın 1/3 ortağı bile olamayacaklarını çok iyi bilen muhalefet AK PARTİYİ oyalayarak % 52 -49,5 iktidar gücünü kullandırtmama peşinde. Şimdi zaman Ana Muhalefet ve uzantısı terör partisinin polemiklerine – hakaretlerine – Tahriklerine cevaplar vererek oyalanma zamanı değil, şimdi zaman mevcut güç ile ÜLKEMİZİ, Hala (Altını çizerek HALA) kendilerini Devlet içinde devletten güçlü sanan Milli şef İdealisti Barolardan - Sendikalardan – oda başkanlarından – Paralellerden – üçgenlerden – yamuklardan kurtarma zamanı. Bu sağlandığında iç terör anında biter. Ülkemiz huzura kavuşur. Kendine gelen Ekonomimiz ve Savunma sanayimiz şaha kalkar, Bu arada Birilerinin CHP ve kılıçdaroğlu unuttun dediğini duyar gibiyim. Unutmadım yandaşları temizlendiğinde onların yapacağı tek icraat İŞ bankası hisselerine daha sıkı sarılmak olacaktır. HDP zaten kendi ipini kendi çekti. Haa Bu arada MHP ve Bahçeli titredi ve kendine gelmeye başladı. Siyasetin, Muhalefetin İSLAMIN, VATANIMIZIN MİLLETİMİZİN DEVLETİMİZİN istikbali ve ikbali için yapılması dilek ve temennisi ile

 • Yolcu   25-03-2016 00:19

  Darısı bizimkine

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın