Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Parti'nin yeni genel başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım
  • Facebook da Paylaş
Ak Parti'nin yeni genel başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım
  • 19-05-2016
  • 1 yorum
  • 5944 okunma
Ak Partide Pazar günü yapılacak olağanüstü kongrede yeni genel başkan ve başbakan Binali Yıldırım olduğu açıklandı

AK Parti'de 45 dakika süren MKYK toplantısı sonucunda "tek adaylı" kongre için genel başkan adayının Binali Yıldırım olduğu açıklandı.

3.GENEL BAŞKANI OLACAK

Binali Yıldırım, 2. Olağanüstü Büyük Kongre'de seçilince, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun ardından resmen AK Parti'nin 3. genel başkanı olacak.

TEMAYÜLÜN BİRİNCİSİ OLDU

4 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra AK Parti kongresinin toplanacağı ve Ahmet Davutoğlu'nun da bu kongrede aday olmayacağı öğrenilmişti. Kongre kararının alınmasının ardından AK Parti teşkilatı ve milletvekilleriyle yapılan temayül yoklamasında yüzde 80 Binali Yıldırım ismi ön plana çıktı.

Ömer Çelik'in yeni Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı'nı açıklamasının ardından Binali Yıldırım kürsüye çıktı. Konuşmasının sonunda Diyarbakır'a gideceğini ifade eden Yıldırım şu ifadeleri kullandı;

TERÖR BELASINI TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN ÇIKARACAĞIZ

"Diyarbakır'da hunharca katledilen vatandaşlarımızın yanına gitmeden önce bir şey söylemek istiyorum. Terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Günümüz aydınlık, geceniz mübarek olsun. Allah’a emanet olun, sağ olun, var olun"

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

"Değerli yol arkadaşlarım, aziz milletim. Kongreler birer demokrasi bayramıdır. Ancak AK Parti kongrelerini diğerlerinden ayıran bir şey vardır. AK Parti'de ayrışma değil kardeşliğin ve kenetlenmenin yaşanmasıdır.

Partimizin demokrasi gereğinde olan istişare süreci sürdürülmüş, partimizin ana kademelerinden 800'e yakın mensubumuz arasında istişareler başarıyla tamamlanmış ve neticede bu toplantılarla genel başkan adayının kim olacağına karar verilmiştir.

Genel Başkan adayı olarak şahsımın gösterilmiş olmasını, dolayısıyla tüm parti mensuplarıma ve teşkilatıma teşekkür ediyorum. Şunu herkes bilmelidir, AK Parti bir dava partisidir, milletin geleceğini inşa etme partisidir.

 

Diyarbakır'da hunharca katledilen vatandaşlarımızın yanına gitmeden önce bir şey söylemeden önce söylemek istiyorum. Terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız.

Etiketler : Ak - Parti'nin - yeni - genel - başkanı - ve - Başbakan - Binali - Yıldırım -
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   23-05-2016 19:10

    Düşük profilli ve sarayın temsilcisi üzerine. Muhterem Aziz TÜRK MİLLETİ. 1- 95 yıldır Kendilerini T.C. kurucusu gören ama bugüne kadar 90 cm klasik yol bile yapamayan CHP liderleri mi, SSK genel müdürü iken SSK hastanelerini fosseptik gibi kokan, etlik SSK’da muayene olan hastadan istenen kan, röntgen istem belgeleri, dış kapı SSK’dan onaylanmadan kan verilemez, film çektirilemez duruma getiren, 10,00 TL’lik protezi 1,000,00 TL’ye alır duruma getiren, SSK’yı ve bağlı kurumları teröristlerle dolduran, kurumu batıran ama beşikteki torunlarını SSK’lı yapmayı ihmal etmeyen ŞİMDİKİ CHP LİDER BOZUNTUSU Kılıçdaroğlu’mu, Milletvekilliği süresini teröristleri organize ile geçiren Demirtaş vb. mi DÜŞÜK PROFİLLİ, yoksa 13 yılda ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanı olarak trenleri kamyonları havadan, denizden, denizin altından yürütecek yolları, 4-5-6 şeritli bölünmüş yolları tünellerini, viyadüklerini yapan, yapan, trenleri hızlı tren yapıp uçak ile yarıştıran. Asma köprüleri, en büyük hava limanlarını, kanal İstanbul’u, Marmaray vb. deniz altı tünellerini hızla hayata geçiren, iletişimi % 1000 geliştiren, Muhterem Binali YILDIRIM’MI düşük profilli. ***** 2- Merhum ve Cennet mekân ÖZAL Cumhurbaşkanı iken, ANAP’LI başbakanlar ile, toprağı bol olsun Demirel Cumhur Başkanı iken DYP li başbakanlarla ile Toprağı bol olsun Ecevit Başbakan iken kendi seçtiği Cumhurbaşkanı ANS’İN ANAYASA kitapçığı fırlatması sonucu bir gecede 1,000.00 TL’NİN 10.00 TL (Devalüasyon) olduğu günleri özleyen ve kişisel ikballeri için T.C.nin tekrar bu günlere geri dönmesi için TBMM, komisyonlarda sokaklarda SİYASİ TERÖRÖ ESTİREN, KANDAN idealistleri GEZİ VB. TERÖRDEN malum sendikalardan, STK’larından yandaş medyadan vb. iktidar bekleyen DÜŞÜK PROFİLLİLER, ÜST AKIL TEMSİLCİLERİ, siz sizler ne kadar istemeseniz de Saray ile uyum, sizin asla yapamadığınız İSLAMA, MÜSLÜMANLARA, VATANA, MİLLETE, DEVLETE HİZMETİN ve Yeni anayasayı ve fiili olarak uygulamada olan başkanlık sistemini yasal yollarla hayata geçirme çalışmalarının 2. Aşamasının ilk adımlarıdır. Siyaset dâhisi Hayırlısı ile tereyağından kıl çeker gibide hayata geçirecektir de inşallah. ******* ALLAHIM (C.C) SADECE KİŞİSEL İKBALLERİ İÇİN T.C. ‘nin TEKRAR ESKİ HALİNE GELMESİNE ZEMİN HAZIRLAMAYA ÇALIŞANLARIN KÖTÜ TUZAKLARINı KENDİ BAŞLARINA MUSALLAT EYLE. ÂMİN - ÂMİN - ÂMİN. ETTİ, EDİYOR EDECEK DE İNŞALLAH. Ama anlayana.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın