Ana Sayfa  /  Köylerimiz  /  Abdülcemil türbesi ziyarete açılıyor
 • Facebook da Paylaş
Abdülcemil türbesi ziyarete açılıyor
 • 26-03-2008
 • 9 yorum
 • 5821 okunma
Üçbaş köyünde bulunan Abdülcemil türbesinde çevre düzenlemesi yapılması için Önerge veren Kızılcahamam İl Genel Meclis üyesi Fahrettin İlhan’ın önergesine istinaden Ankara İl genel meclisi Kültür varlıkları Komisyon üyeleri tarafından Üçbaş köyündeki türbe civarında inceleme yapıldı.

Üçbaş köyünde bulunan Abdülcemil türbesinde çevre düzenlemesi yapılması için Önerge veren Kızılcahamam İl Genel Meclis üyesi Fahrettin İlhan’ın önergesine istinaden Ankara İl genel meclisi Kültür varlıkları Komisyon üyeleri Üçbaş köyündeki türbede inceleme yaptılar.

Ankara İl Genel Meclisi Kültür varlıkları komisyon Başkanı Yusuf Yılmaz komisyon uyesi Alişan Karakuş Keçiören İl Genel Meclis üyesi İbrahim Başayar ile Kızılcahamam il genel meclis üyesi Fahrettin İlhan Üçbaş köyünde bulunan Abdülcemil Türbesinde incelemelerde bulunarak muhtardan bilgi aldılar.Türbenin bulunduğu bahçe içerisine çevre düzenlemesi ve bay bayan Wc yapılması konusunda bölgede inceleme yapan komisyon üyelerine bilgi veren köy muhtarı Durali Çalışkan Taşlıca köyünde bulunana oruçgazi türbesi ile köylerinde bulunan türbenin birbirine bağlantılı olduğunu ifade ederek oraya gelen ziyaretcilerin abdülcelil türbesini de ziyarete geldiğini dile getirerek buraya gelen insanların mağdur olmamaları ve inanç turizmin den köylerinin de yararlanmasını istedikleri dile getirerek burada bir çevre düzenlemesine ihtiyacımız var bunu köy olarak yapmamız zor bu yüzden sizden yardım bekliyoruz dedi.

Daha sonra Üçbaş Göletine giderek burada 1968 yılında yapılan ve ihtiyaca cevap vermeyen sulama kanallarının değişmesi ile ilgili bölgede inceleme yapan komisyon üyeleri gölete hayran kalırken,gölette balıkçılık yapılması konusunda muhtardan çalışma yapmasını ve bu güzelim göletin atıl durmaması gerektiğini ifade ederek ister kiraya verin ister köylü olarak bir şeyler yapın ama bu göleti mutlaka değerlendirin tavsiyesinde bulundular.

YORUMLAR
 • aliye aygün   24-10-2008 13:18

  bende üçbaşlıyım. köyümüz çok sevıyorum çok guzel bı koy sakın bı yer ulasımı guzel.bu arada web sıtesının bıraz daha gösterıslı ve daha ılgı cekıcı olmasını beklerdım.. aygun ailesıne saygılar ......

 • halil   29-05-2008 23:40

  ALLAH katında sevgili kullarım diye sıfatlandırdığı ermiş ve evliyalar hakkında yorum yazarken haddini bilerek inancı olan insanların sabrını taşırma!!!

 • ramazan   09-05-2008 23:21

  bu sitenin kurulmasında emeği gecen herkese cok tşk ler yanlız bu sitenin daha herektli olmasını herkesin bu sitede fikirlerini paylaşmasını ve insanlarımızın birbirini daha yakından tanımasını sağlamak adına birşeylerin yapılması dileği ile herkese saygılar sunarım bu konuda benim üstüme düşen bir görev olursa seve seve hazırım Ankaradaki kızılcahamamlılar derneği yönetim kurulu muhasip üyesiyim ramazan aygün

 • DURMUŞ KARATAŞ   07-04-2008 09:44

  Gerek İlimizde ve ilimizde ve İlçemizde, gerekse ülkemizde ; Anadolumuzun tarihine ışık tutan türbe, camii, kale gibi tarihi ve kültürel değerlerimize ve doğal zenginliklerimize sahip çıkmalı ve onları tarihi vesikalarına bağlı kalarak yaşatmalı ve tanıtmalıyız. Çünkü geçmişini bilmeyen, atalarını tanımayan nesilller, geleceklerini de kuramaz. Anadolu 'da orta asyadan gelen Atalarımızın bin yıllık bir kültürel birikimi var. Bunları görmezlikten gelmek, geçmişini ve kimliğini inkar etmek anlamına gelir. Kültürel Değerlerimizin aslına uygun olarak korunması ve yaşatılmasının yanında, türbeleri de Dinimizin emrettiği gibi değerlendirip, çaput ve bez bağlayarak bu değerli zatlardan medet umarak ve onları rahatsız ederek değil de, bütün geçmişlerimiz için dua ve Fatiha okuyarak ziyaretlerde bulunmamız gerektiği düşüncesindeyiz. Çünkü Dinimizde Kula kulluk değil, sadece bizleri yaratan ve yaşatan Yüce Allah'a kulluk vardır. Tarihi ve kültürel değerlerimizin aslına uygun korunması ve yaşatılması için çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum. Üçbaş Köyünde türbesi bulunan Abdulcemil atamız hakkında, kısa da olsa tarihi bir bilginin site okuyucularıyla paylaşılmasının faydalı olacağı kanaatindeyim. Selam ve saygılarla.....

 • kemal   28-03-2008 18:20

  Eren ismindeki arkadaş sana tek sorum var ahirete inanıyormusun inanmıyormusun ?

 • selamı   27-03-2008 19:50

  bu gayretli çalışmanızı ve çalışmalarınızın devamını dileriz teşekkurler

 • kızılcahamamlı   27-03-2008 19:37

  bu türbenın atıll durumdan bu hale getiren ve ziyarete açan ve çevre düzenlemesıne gayret gösteren kızılcahamam il genel meclis üyesi arkadaşimıza teşekkur ederiz

 • Üçbaş Köyü Derneği Yönetimi   27-03-2008 19:25

  Köyümüze vermiş olduğu hizmetten dolayı Sayın Meclis üyesi Fahrettin İLHAN'a teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilleriz.Yönetim Kurulu adına Başkan Mustafa ALTINTAŞ.

 • eren   27-03-2008 14:37

  sevgili arkadaşlar inanç turizmi demeyelimde inanç sömürüsü diyelim.brakın türbeyle, ölüyle, yatırla uğraşmayıda gençlere yeni nesile yarınlarımıza yatırım yapın.spor salonu, tiyatro okulu, sinema satranç kursu, ingilizce kursu, el sanatları kursu,benzeri şeylere yatırım yapalım.unutmayın bugençlik hepimizin.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın