Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  8 Mart dünya kadınlar günü kutlaması Eliz otelde yapıldı
  • Facebook da Paylaş
8 Mart dünya kadınlar günü kutlaması Eliz otelde yapıldı
  • 21-02-2018
  • 1 yorum
  • 5646 okunma
Kızılcahamam'da 8 Mart dünya kadınlar günü erkenden kutlandı.

Kızılcahamam Belediyesi, Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu ve Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörlüğü tarafından Kızılcahamam Eliz Otel Anadolu Salonu'nda "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı" düzenlendi.

Düzenlenen programa  Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, eşi Ayşe Güney,  Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in eşi  Nebahat İbiş, Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörü Prof. Dr. Neslihan Alkış, Ankara Üniversitesi  Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu Müdürü  Prof. Dr. Seyhan Akıska, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız'ın eşi Şenel Yıldız, Kızılcahamam Belediyesi Meclis Üyesi Songül Ergelen, Ak Parti Kızılcahamam Kadın Kolları Başkanı Fatma Yıldız, Ayşe Bezci Mesleki ve Anadolu Lisesi Müdürü Handan Arslan, Huzur Evi Müdür vekili Tuğba Avcı, Ankara Üniversitesi Kadın Kolları Platformu Üyeleri, Kızılcahamam Yüksekokul Öğrencileri ve davetliler katıldı.

Kadınlar Günü Özel Programı saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımız'ın okunması ile başladı. Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Ankara Üniversitesi Kadın Kolları Platformu Koordinatörü Prof. Dr. Neslihan Alkış ve Ankara Üniversitesi  Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu Müdürü  Prof. Dr. Seyhan Akıska birer konuşma yaparak katılımcıların kadınlar gününü kutladılar. Ardından New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülünü alan ‘Yün Bebek’ filminin yazarı, yönetmeni ve Arslan köy Kadınlar Tiyatro Topluluğu'nun kurucusu Ümmiye Koçak sahne aldı ve kendi yazıp yönettiği “Yün Bebek” filminin gösterimi yapıldı. Ümmiye Koçak, ayrıca programa katılan bayanlara yaptıkları çalışmaları ve "Yün Bebek" filmini anlattı. Karşılıklı soru - cevap şeklinde sohbet edildi.

Programın sonunda Belediye Başkanımızın eşi Ayşe Güney ve Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız'ın eşi Şenel Yıldız tarafından Ümmiye Koçak ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in eşi  Nebahat İbiş'e çiçek takdim edildi.

Etiketler : 8 - Mart - dünya - kadınlar - günü - kutlaması - Eliz - otelde - yapıldı -
YORUMLAR
  • nuri çoban   22-02-2018 20:47

    kardeşim insanları keriz yerine koymak diye herhalde buna denir 8 mart kadınlar gününü 21 şubatta kutlayan ve bu şekilde proğram yapanları ilk defa gördüyorum gökgörmediğin oğlu olmuş ç....... kesmiş diye bir laf varya cuk oturmuş

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın