Ana Sayfa  /  Spor  /  6.Ulusal Off-Road yarışları hafta sonu yapılıyor
  • Facebook da Paylaş
6.Ulusal Off-Road yarışları hafta sonu yapılıyor
  • 01-01-1970
  • 2 yorum
  • 5619 okunma
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından 6. Ulusal Off-Road Yarışı Ankara Doğa Sporları ve Off-Road Kulübünün organizesi ile 22-23 EKİM tarihlerinde Kızılcahamam’da yapılacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından 6. Ulusal Off-Road Yarışı  Ankara Doğa Sporları ve Off-Road Kulübünün organizesi ile 22-23 EKİM tarihlerinde Kızılcahamam İSMETPAŞA MAHALLESİ İMAM HATİP LİSESİ YANINDA  yapılacak. 

Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal konu ile ilgili yaptığı açıklamada " ilçemizde hafta sonu yapılacak Off-Road yarışlarında her biri farklı karakterde olan 3 parkur üzerinde koşulacak etaplar hem yarışmacılar, hem de seyirciler için gayet keyifli olacaktır. 9 km lik 30 kapılı tamamen doğal orman geçişleriyle dolu ANDOFF etabı Cumartesi günü 6 km  ve 18 kapıdan oluşan, seyirciler için özel olarak seyir maksatlı tasarlanmış yapay engellerle dolu bir etaptır. Hem cumartesi hem Pazar günü geçilecektir. SUYAP etabı, yarışın en sert etabı olup,9,8 km uzunluğunda ve 21 kapıdan oluşmaktadır. Bolca su geçişi ve taşlı yüzeye sahip etap, su yatağında olup köprü geçişleriyle oldukça seyirlik olan bu etap pazar günü geçilecektir" dedi.

İki gün boyunca sürecek yarışta,Türkiye’nin Ankara, İstanbul, Sakarya, Mersin, Tarsus, Sinop, Bolu,Tekirdağ, Safranbolu, Bursa, Denizli… gibi birçok merkezinden yarışmaya yaklaşık yirmi yarışçı sezonun altıncı yarışında oldukça çekişmeli bir mücadele yapacaklar.Yarışmanın startı 22 Ekim cumartesi günü saat 13:45’te verilecek ve yarışın birinci günü saat 16:00’da bitecek. 23 Ekim pazar günü ilk araç startı 11.03’te olacaktır. 17:30’da yapılacak ödül töreni ile yarışma son bulacaktır.

YORUMLAR
  • Baty 06   20-10-2011 22:45

    Bu Of Road Nere de Olacak !

  • Ankar_ALI   20-10-2011 20:51

    İyide Kızılcahamam'ın neresinde. Bi de bunu açıklayıverin lütfen.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın