Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
  • Facebook da Paylaş
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
  • 29-10-2019
  • 0 yorum
  • 2505 okunma
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ankara’nın Kızılcahamam İlçesi’nde de tüm yurtta olduğu gibi çeşitli etkinliklerle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni 28 Ekim 2019 Pazartesi günü 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında Atatürk anıtına çelenk konmasıyla başladı.

Kutlamalar İlçe Stadı’ndan önce Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul edildi. Ardından ise  İlçe Stadı’nda gerçekleştirilen törene İlçe Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, ilçe protokolü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kızılcahamam İlçe Stadı’na gelen öğrencilerin ve halkın bayramını İlçe Kaymakamı Can Aksoy ve Belediye Başkanı Süleyman Acar tarafından kutlanmasıyla başlayan törende İlçe Kaymakamı Can Aksoy, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı, öğrenciler tarafından şiirler okundu. öğrenciler halk oyunları gösterimlerini sergilediler.

İlçe Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar ve Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak resim,şiir, kompozisyon yarışmalarında başarılı olan öğrencilere ödüllerini takdim ettiler.

Kutlama töreni Anadolu Lisesi bando takımının eşliğinde geçiş töreni düzenlenerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni sona erdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Etiketler : 29 - Ekim - Cumhuriyet - Bayramı - Törenle - Kutlandı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın