Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  215 bin geçici işciye kadro müjdesi
  • Facebook da Paylaş
215 bin geçici işciye kadro müjdesi
  • 15-01-2007
  • 0 yorum
  • 5608 okunma
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Hükümet adına Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener basına açıklamalarda bulundu. İnternetle birlikte sözleşmeli işçiler konusu ele alındı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bakanlar Kurulu'nda ağırlıklı olarak Irak'taki gelişmelerin ele alındığını söyledi.
Bakanlar Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ağırlıklı olarak Irak'taki görüşmeleri ele aldıklarını belirtti. TBMM'nin bu haftaki gündemini de ele aldıklarını belirten Bakan Şener, Petrol Kanunu Tasarısı'nın bu hafta TBMM'de görüşüleceğini kaydetti.

Şener, internet suçları konusunda da yeni düzenleme yapılacağını ifade etti. Şener, geçici işçi sorununun da ele alındığını belirterek, "Geçici işçi statüsündekilerle ilgili bir düzenleme yapılacaktır" dedi.

Şener, daha sonra şunları kaydetti: "Dış politikada dünyada önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle komşumuz Irak'ta son dönemlerde önemli gelişmeler şayanmaktadır. Irak'ta ortaya çıkan tüm gelişmeler de Türkiye'yi yakından ilgilendirmektedir. Bu tür konular sadece hükümetin kendi arasında olgunlaştırdığı konular değildir. Bu nederne başta Irak konusu olmak üzere tüm gelişmeler ilgili birimlerle ve ilgili kurumlarla yakın işbirliği halinde tartışılmaktadır.

 Ana muhalefet partisine zaman zaman bilgiler verilmiştir. Meclis'te gündem dışı konuşmalar şeklinde veya genel görüşme önergeleri şeklinde gündeme getirilmiştir. Hükümetimizin bu anlayışı her zaman var olmuştur. Son dönemdeki gelişmelerle bağlantılı olarak da aynı şeyi söyleyebiliriz. AK Parti grubu tarafından Irak'taki gelişmeler hakkında bir görüşme önergesi verilecektir. Meclis'te bu hafta böyle bir konunun görüşülmesi faydalı olarak değerlendirilmiştir".

Akaryakıt istasyonlarının yazar kasa uygulamasına geçişi ve Ulusal Marker'in devreye girmesiyle kaçakçılık asgariye indirilmesi, bayilerin kaçak akaryakıtından ana firmaların sorumlu olması, kaçakçıların lisansının süresiz olarak iptali, ihbarcı ve kamu görevlilere etkin ikramiyeler öngörülmektedir. 215 bin işçiyi kapsayan sözleşmelilerin daimi kadroya alınması devlete maliyeti 90-100 milyar YTL tutarındadır. 4B konusu ise kadro tıkanıklığı nedeni ile geçici personelle yürütülen işlerin 4B ile tanımlanan sözleşmeli personel çerçevesinde çözülmesi gündeme gelmiş bu konu Bakanlar Kurulu'nda tartışılmış ve ele alınmıştır.

Meclis Gündeminde ele alınan bir başka konu da Irak'taki yaşananlarla ilgili konudur.

Bir başka konu da dışpolitika konusudur. Özellikle komşumuz Irak'ta son dönemlerde önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Bu ülkedeki gelişmeler de Türkiye'yi yakından ilgilendirmektedir.

Bu tür konular sadece Türkiye'de sadece bir bakanlığın bünyesini ilgilendiren bir konu değildir. Bu konuda ilgili birimler ile birlikte Meclis'te grubu bulunan partilerle birlikte ele alınmaktadır. Bu konuda ana muhalefet partisine bilgiler verilmiştir.

Haftaya pazarsi gün yapılması gereken Bakanlar Kurulu toplantısı Cuma günü yapılacak.Haber7-İHA
Etiketler : 215 - bin - geçici - işciye - kadro - müjdesi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın