Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
  • Facebook da Paylaş
2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
  • 20-09-2016
  • 0 yorum
  • 5598 okunma
2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı dolayısı ile ilçe milli eğitim müdürü bir mesaj yayınladı.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı bugün yapılan törenle başladı.Kızılcahamam'da 4336 öğrenci ve 410 öğretmen ders başı yaptı. Yeni Eğitim ve Öğretim yılı dolayısı ile Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş bir mesaj yayınladı.

Bugün yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz.

 İlçemizde 2016–2017 Eğitim öğretim yılına; yedi ilkokulda 1162, yedi ortaokulda 1296, bu sene yeni açılan Anadolu Kız İmam Hatip lisemizle birlikte yedi lisede 1878 öğrenci olmak üzere toplam 4336 öğrenci ve 410 öğretmen ile ders başı yapıyoruz.

Okullar,sadece öğrencilerin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Aynı zamanda toplum yapılarını, insan ilişkilerinin nasıl olacağını, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının neler olacağını, içinde yaşadığı toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilere aktarır ve bunları davranış haline getirir. Siz değerli öğrencilerimiz bu bilinçle hareket etmelisiniz. Öğretmenlerimiz bu bilinçle sevgili öğrencilerimizi, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini yaşayan koruyan, geliştiren bireyler olarak yetiştirmelidir.

15 Temmuz 2016´da Türkiye Cumhuriyeti devletini, demokrasiyi ve millî iradeyi hedef alan haince bir darbe girişimi olmuştur. Sevgili öğretmenlerimizce "Milletimizin söz konusu vatan olduğunda gücünün, iradesinin ve kararlılığının çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesi” esas olmalıdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında farkındalığının artırılması hepimizin ortak sorumluluğudur.

Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitlerimize, ebediyete intikal eden başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm eğitimcilere Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2016–2017 Eğitim-öğretim yılının başta okula yeni başlayan minik yavrularımız olmak üzere, sevgili öğrencilerimize, eğitimin temel taşı öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, başarı ve esenliklerle dolu bir eğitim-öğretim yılı olmasını temenni ederim.  

Etiketler : 20162017 - Eğitim - Öğretim - Yılı - Mesajı - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın