Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  2012 yılında Kızılcahamam'da neler yaşadık.
 • Facebook da Paylaş
2012 yılında Kızılcahamam'da neler yaşadık.
 • 01-01-1970
 • 3 yorum
 • 6117 okunma
Kızılcahamamhaber olarak geride bıraktığımız 2012 yılına bir göz atalım istedik, bu yılda neler yaşadık hadi biraz geride bıraktığımız yıla yolculuk edelim

2012 YILININ SON HAFTASINA GİRDİĞİMİZ ŞU GÜNLERDE KIZILCAHAMAMHABER OLARAK 2012 YILINA BİR GÖZ ATALIM İSTEDİK.

2012 yılının son haftasına girdik.Koskoca bir yıl daha geride kaldı.2012 yılının son haftasına girerken KIZILCAHAMAMHABER olarak geride bıraktığımız yılda Kızılcahamamda yaşanan olaylardan bir derleme yaptık.Bir yılda neler yaşadık kimleri kaybettik, neler ile sevindik, ilçemizde neler oldu bir göz atalım istedik, işte size 2012 yılının kısa özgeçmişini sunuyoruz, geçirmekte olduğumuz yılı hemen unutmayalım biraz hatırlayalım diye , bu yılda neler yaşadık hadi biraz geride bıraktığımız yıla yolculuk edelim

 

Yukarıkaraören köyü muhtarı vefaat etti.

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü aniden rahatsızlanarak  Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine yatırılan Muslu Sarıhan bugün vefaat etti Cenazesi 17.01.2012 Salı günü öğle namazına müteakiben Yukarı karaören köyünde kılınacak cenaze namazının ardından köy mezarlığına defni yapılacaktır.

Soğuksu Milli Parkında yüzlerce çam devrildi

Kızılcahamam'a son 5-6 yılın en şiddetli karı yağdı.İlçe merkezine 40 santimetreye yakın kar yağarken yükseklerde kar yüksekliği bir metreye yaklaştı.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Kızılcahamam'lı hayırsever iş adamı, ESYAV vakfı kurucularından Salih Bezcinin Annesi Ayşe Bezci bugün  vefaat etti.

Cenazesi 19.01.2012 Perşembe günü  Hacıbayram camminde kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka mezarlığında defnedilecektir.Merhume Ayşe Bezci'ye yüce mevladan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına sabır diliyoruz.

Baltalı dehşet kapı komşusunu öldürdü.

Kızılcahamam Eğerli Başköy nüfusuna kayıtlı Akdere Kutlu Mahallesi Dereboyu Cad. Gülşen Apt. oturan Muhittin Ergün (67)  komşusu tarafından baltayla öldürüldü.

Son on beş yılın en şiddetli karı devam ediyor

 

Kızılcahamam'da sabah başlayan ve hala devam eden kar yağışı sonrasında ilçedeki kar kalınlığı bir metreye yaklaştı.Kızılcahamamhaberin edindiği bilgiye göre sabah başlayan kar yağışı aralıksız yağmaya devam ediyor.Kar kalınlığı şehir merkezinde 50 santimetreyi geçti.Son 10-15 yılın en karlı günlerini geçiren kızılcahamam kartpostalları aratmayan bir güzelliği yaşıyor.Aralıksız 24 saattir devam eden kar yağışı sonrası ilçeye bağlı köyler ile bağlantı kesildi.Köylere hizmet götürme birliği ekipleri yoları açmak için 24 saat aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

Bir metre karda doğa yürüyüşü ../..Foto Galeri

Kızılcahamam doğa dostları ekibi olarak yaptığımız doğa yürüyüşlerine her ay düzenli olarak devam ediyoruz.Daha önce ilan ettiğimiz tarih olan 29.Ocak Pazar günü  Bayram Arslanoğlu, Mehmet Gürsoy, Osman Göklap, Muzaffer Eker ve Mustafa Özdemir ile birlikte Soğuksu Milli Parkı Çevre yolunda yaklaşık 13 km lik bir yürüyüş gerçekleştirdik.

Selahaddin Ersin vefaat etti

İlçemiz esnaflarından Aşağı Çanlı köyü nüfusuna kayıtlı Nur Bakkaliyesinin sahibi Selahaddin Ersin (85) vefaat etti.İlçemizde yıllardır Kadirbey yolu üzerinde bulunan Nur Bakkaliyesinin sahibi Erkan Ersin'nin babası kumucu Murat Öztürk'ün dedesi Selahaddin Ersin amcamız kalp yetmezliği sonucu yaşamını yitirdi.

Ak Partide Kongre yaklaştıkça heyecan artıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Kızılcahamam ilçe teşkilatı 19 Şubat Pazar günü olağan ilçe kongresini yapacak. Kongre yaklaştıkça ilçe başkanı olmak için yarış hızlandı Ankara'da başkan adayı belli olmayan Polatlı  ile birlikte Kızılcahamam kaldı

Şubat ayı meclisinden de zam çıktı

Kızılcahamam Belediyesi 2012 yılının ikinci meclis toplantısında Belediye Bünyesinde hizmet veren bazı işletmelere zam yaptı.Şubat ayı meclis toplantısında Büyük ve Küçük kaplıca giriş ücretleri,ile su ücretlerine zam yapıldığı belirtildi.Büyük Kaplıca 6.00 TL den 7.00 TL ye  küçük Kaplıca 6.00 TL den  8.00 TL olacağı  ifade ediliyor.

Devletin arşivi bir hemşehrimize emanet

İlçemiz Yakakaya köyü nüfusuna kayıtlı Doç.Dr.Uğur Ünal  Devlet arşivleri genel müdürlüğüne getirildi

Kızılcahamam'dan 150 kişi umreye gitti

 

Kızılcahamam Belediyesi tarafından organize edilen iş adamları ve ilçemizdeki işletmelerin finanse ettiği umreciler bu sabah belediye önünden otobüslerler kutsal topraklara uğurlandı.Kızılcahamam'dan hareket eden 150 kişilik kafileyi Ankara Esenboğa Havalimanına kadar Belediye Başkanı Coşku Ünal Belediye meclis üyeleri ile umrecilerin yakınları katılımı ile Kızılcahamam Belediyesi önünden dualarla uğurlandı

 

Yolcu otobüsü devrildi 5 ölü 43 yaralı

Kızılcahamam Çeltikçi hamam çayı bölgesinde karla kaplı yolda kayarak devrilen otobüste 5 kişi öldü, 43 kişi yaralandı.

Ak Parti ilçe kongresi yapıldı işte yeni yönetim

Ak Parti Kızılcahamam ilçe 4.Olağan kongresi bugün Yabanabad Kültür merkezinde yapıldı

Hocalı Anıt Parkı için temel atma töreni yapıldı.

Kızılcahamam Belediyesi, Azerbaycan Büyükelçiliği ve Azerbaycan Gençlik Teşebbüsleri İçtimai Birliği ile ortak olarak, Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrinde 1992'de yapılan katliamda hayatını kaybedenlerin anısında Kızılcahamam’da yapılacak olan anıt parkın temel atma töreni yapıldı

Prof.Dr.Nevin Şanlıer dekan oldu

YÖK Genel Kurulunun 9 Şubat 2012 tarihinde yaptığı toplantıda hemşehrimiz Göl Köyü Muhtarı İsmail Tekgül ün kızı, Dr Değer Şanlıer in eşi Prof. Dr. Nevin Şanlıer Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığına Atandı.

İlçemiz esnaflarından Sait Vural vefat etti

Kızılcahamam'ın köklü esnaflarından Bizim Kasab'ın sahibi Sait Vural vefat etti.Kızılcahamamhaberin edindiği bilgiye göre ikibuçuk aydır Başkent Hastanesinde tedavi gören ilçemizde 61 yıldan buyana kasaplık yapan ilçemiz esnaflarından Ahmet Vural'ın babası Sait VURAL (80) bugün öğleden sonra hayatını kaybetti.

 

Kızılcahamam'ın nüfusu yüz kişi azaldı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin mücavir alanının genişlemesi ile beraber Kızılcahamam'ın 19 köyünün Büyükşehir Belediye sınırları içerisine girmesinin ardından Kızılcahamam'ın köyleri teker, teker gitmeye devam ediyor

İlçemiz esnaflarından Yakup Ünal vefaat etti

Kızılcahamam'da Altmış yıldır kasaplık yapan Yayla Kasabının sahibi Dursun ve Aytekin Ünalın babası Kasap Yakup Ünal (87) bugün vefaat etti.

Mart ayında doğan bebekler../..Foto Galeri

Kızılcahamam Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan yeni doğan bebeklere ziyaretler devam ediyor.

Yakup Kaya Danıştay 9. Daire Başkanı Oldu

İlçemiz Esnaflarından Rahmetli Şekerci Ali Kaya’nın oğlu Yakup Kaya Danıştay 9. Daire Başkanlığına seçildi. Geçtiğimiz hafta yapılan ve 115 üyenin katıldığı seçimde 85 oy alarak büyük başarı kazanan hemşehrimiz Yakup Kaya Danıştay 9 ncu dairesinin başkanı oldu. İçimizden Hem şehrimize yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Kızılcahamam Belediyesi 27 milyon borçlanma kararı aldı

 2012 yılı yatırım programında bulunanSpor kompleksi ( kapalı spor salonu ve açık spor tesisleri), Kirmir Çayı Rekreasyon projesi, Çağnı deresi Rekreasyon Projesi, Köprü giydirme, Kadir bey Parkı Düzenleme, Bayraktepe Jeopark düzenleme, Cumhuriyet meydanı düzenleme, yer altı otoparkı, TOKİ parkı düzenleme ile Hamam Projesinin yapımı için İller Bankası A.Ş. den kredi kullanımı yolu ile 10 yıla kadar vadeli, aylık taksitler halinde ödenmek üzere 27.724.808.65 TL ye kadar kredi kullanılması ve kredi kullanılmasında gerekli iş ve işlemlerin yürütülmesinde, protokol ve her türlü evrakların imzalanmasında Belediye Başkanı Coşkun Ünal’a yetki verilmesi

Belediye'ye 230 bin lira değerinde makam aracı alındı

KIZILCAHAMAM Belediye Başkanı Coşkun Ünal 2005 model Hyundai Tuskon marka aracını makam aracını değiştirdi.2005 yılında Adem Özbekler tarafından alınan makam aracını 2012 model 230 bin lira değerinde BMW 5.20 D ile değiştirdi.

 

Hemşehrimiz Ali Alkan Yargıtay başkanı oldu

Ali Alkan, ilk turda 201 üyenin oyuyla Yargıtay Başkanlığı'na seçildi. Yargıtay Başkanlığı'na Onüçüncü Hukuk Dairesi Başkanı Ali Alkan ilk turda seçildi.Nazım Kaynak'ın yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Yargıtay Birinci Başkanlığı için Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca seçim yapıldı.Seçimin ilk turunda başkanlığa Onüçüncü Hukuk Dairesi Başkanı Ali Alkan seçildi. Diğer adaylar Üçüncü Hukuk Dairesi Başkanı Kemalettin Yüksel 39, Beşinci Ceza Dairesi Başkanı Ahmet Ceylani Tuğrul 92 oyda kaldı.

Onlar 2012 yılında doğdu.

 Mart ayı içerisinde kadar  İlçe nüfus müdürlüğünden kayıtları alınıp adres tespitleri yapılarak bebek ziyaretleri

2-B arazileri tamamı isim ve parsel listesi

Kamuoyunda 2-B olarak adlandırılan orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin  hak sahiplerine  satışlarının  yapılması için müracaatlar başladı.Kızılcahamam'da şimdiye kadar 62 köyde 1500 e yakın parselin ölçümü yapıldı.

Nisan ayında doğan bebekler

2012 yılında Kızılcahamamda 279 bebek doğdu Nisan ayında doğan bebekler

Güvem ve Pazar Jandarma karakolları kapandı

Kızılcahamam jandarma komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren eskinin nahiyesi şimdinin Güvem ve Pazar köylerinde bulunan Jandarma karakolları kapatıldı.

Kalaycı Fethi hayatını kaybetti

Kızılcahamam'da yıllardır kalaycılık yapan ilçemiz esnaflarından Balcılar köyü nüfusuna kayıtlı Fethi AYDOĞAN (kalaycı) hayatını kaybetti

Şehit Polis Zekeriya Yurdakul toprağa verildi.

İstanbul Gaziosmanpaşa'da uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Zekeriya Yurdakul'un cenazesi, Kızılcahamam'da toprağa verild

Cumhuriyet Başsavıcı Serdal Yıldırım Veda etti

Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına Atanan Serdal Yıldırım, Eşi Hakim Şükran Yıldırım ve Mardinin Midyat ilçesine atanan Kızılcahamam kapalı Cezaevi müdürü Reşat Şengöz  Kızılcahamam Hakim evinde düzenlenen yemekle veda etti.

Mayıs ayı Kızılcahamam'da doğan bebekler

Kızılcahamam Nüfus Müdürlüğünden alınan resmi kayırlara göre Mayıs ayının sonuna kadar doğan bebek sayısı 133 olarak belirlenmiştir.

Devlet Bahçeli ilk kez festivale katıldı Zara konserini izledi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam Belediyesi'nce bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kültür Sanat ve Su Festivali kapsamında dün ilçeyi ziyaret etti, şarkıcı Zara'nın konserini dinledi.

Coşkun Ünal 2012 yılı yatırım yılı olacak dedi

Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal Ankara’nın oksijen deposu, sağlık, termal ve turizmde önemli bir yeri olan Kızılcahamam’da 2012 yılı yatırımlar yılı olacak” dedi

2012 Haziran ayında doğan bebekler

Kızılcahamam Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla ilişkiler birimi tarafından, yeni doğan bebeklerin İlçe nüfus müdürlüğünden kayıtları alınıp adres tespitleri yapılarak bebek ziyaretleri yapılıyor. Bebek ziyaretlerinde, Belediye Başkanlığı tarafından hazırlatmış olduğu “Bebeğimin İlk Yılları” adlı, içeriğinde bebeğe temennileri olan anı defteri “Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı” hediye ediliyor.

Kızılcahamam son 60 yılın rekorunu kırdı.

Kızılcahamam bugün son 60 yılın  en kavurucu sıcak bir gününü yaşıyor.Şehir merkezinde ilk kez bukadar yüksek bir sıcak yaşandı .Termometre 42 dereceyi gösterdi.

İmam Hatip Lisesi Orta kısmına kayıtlar başladı

12 yıllık zorunlu eğitime geçiş yasasıyla (4+4+4) birlikte bu sene 5.sınıfa geçen öğrenciler öğrenim hayatlarına istediği herhangi bir ortaokulda devam edebilecek. Yeni düzenlenen yasayla birlikte Kızılcahamam İmam-Hatip Lisesi bünyesinden ayrı olarak İmam-Hatip Ortaokul  kısmı eski (Ticaret Lisesi binası) üst katına  açıldı.

Onbir projenin altısının temeli atıldı../..Foto Video

Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan muhtarlıklar ve kaplıca ek binasının açılışı ile yedi yeni tesisin toplu temel atma töreni Atatürk Parkında yapıldı.

Kızılcahamamlılar topluca iftar açtı

Organizesi Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapılan ve hayırsever iş adamı Mehmet Cevahir tarafından finansmanı karşılanan toplu iftar yemeği soğuksu caddesinde  verildi.

BÜYÜK KAPLICA yenilendi /.. Foto Galeri

Kızılcahamam Belediyesi Göreve geldiği 2009 yılından bu yana Büyük Kaplıcada her yıl tadilat ve ilave adı altında yaptığı çalışmalar neticesinde kaplıca, eskisine oranla büyük bir değişim yaşadı.Tadilatlara harcanan para ile belki yeni bir kaplıca yapılabilirdi.Fakat belediyenin en büyük gelir kaynaklarından biri olması itibari ile kimse uzun süre kapanmasına cesaret edemiyor.

Otacı, Kınık,Taşlıca da 500 hektar alan yandı

Kızılcahamam'ın Pazar Otacı köyünde bugün Cuma namazından önce  çıkan ve 100 hektarlık alana zarar veren yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.Öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın 100 lerce  hektarlık açık alan ve meşelik alana zarar verdi

Düğün dönüşü facia 4 ölü 14 yaralı

Kızılcahamam Eğerli Alören köyünden düğün için gittikleri giresundan dönüş yolunda Amasya Taşova mevkkinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden dört kişi Eğerli Alören köyünde bugün yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Onlar 2012 yılında doğan bebekler

Kzılcahamam Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla ilişkiler birimi tarafından, yapılan ziyaretlerde belediye başkanı Coşkun Ünal tarafından hazırlatılan  “Bebeğimin İlk Yılları” adlı, içeriğinde bebeğe temenniler olan anı defteri “Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı” hediye ediliyor.Kızılcahamam'da bu ay aramıza katılan yeni bebekler, sağlıklı uzun ömür diliyoruz, Allah analı babalı büyütsün

Seçimler yaklaşırken kimler aday olacak

2014- 2019 yılları arasında Kızılcahamam’ı yönetmeye talip aday adaylarının ise önümüzdeki aylarda ilçe halkının nabzını  tutmaya başlayacağı tahmin edilirken Belediye Başkan adaylığı için birçok kişinin ismi şimdiden konuşulmaya başladı. Kızılcahamam'da seçimlerin yine Ak Parti ile MHP arasında geçmesi beklenirken CHP’nin kilit parti olma ihtimalide konuşuluyor.

Nüfusu 2 binin altında olan belediyeler kapanacak

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, yeni hazırladıkları 'Belediyeler Kanunu'nda, belediye kurulması için 5 bin nüfus şartı getirdiklerini, 2 binin altında nüfusa sahip belediyelerinde söndürüleceğini açıkladı. Çeltikçi Belde Belediyesi kapandı.Şahin, Türkiye genelinde 250'nin altında nüfusa sahip 18 bin köy ile 50 nüfusa sahip 3 bin mahalle bulunduğuna da dikkati çekti. Bakan Şahin’inin sözünü ettiği ‘Yeni Köy Kanun’ ile ‘Yeni Büyükşehir Kanunu’nun gelecek ay itibari ile tamamlanarak Meclis'e gönderilecek. 

KOSGEP Başkan Yardımcısı Bayram Mecit vefaat etti

KOSGEP başkan yardımcısı Kızılcahamam Eğerli Kuzören köyü nufusuna kayıtlı  Bayram Mecit hayatını kaybetti. Bir süredir rahatsızlığı dolayısı ile tedavi gören Bayram Mecit önceki gün yaşamını yitirdi.

Yeni doğan bebeklere hoşgeldin ziyareti

lçe Nüfus Müdürlüğü kayıtlarından alınan bilgiler üzerine Eylül ayı ve Ekim ayı başı itibariyle doğan bebekler ziyaret edildi.Aramıza yeni katılan bu yavrulara Sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam diliyoruz

Doğalgazda müjdeli haber geldi

 

6 Mart 2012 tarihinde yapılan ihale sonucu; ihaleyi kazananKoçoğlu İnş. Sanayi AŞ.  iştiraki olan Kızılcahamam Doğalgaz AŞ. lisans belgesi için avan projeleri ve diğer teknik dokümanları EPDK’ya teslim etmiştir.Yürütülen yasal prosedür gereği dokümanlar EPDK. ‘cakabul edilerek 29 Ağustos 2012 tarihinde lisans belgesi yürürlüğe girmiş, inşaat faaliyetlerine izin verilmiştir.

Başbakan 19.istişare toplantısı için Kızılcahamama geldi

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da gerçekleştirilecek 19. Ak Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı öncesi 'Meşeler Göğermiş' türküsüyle moral buldu.Kampın gerçekleştirileceği otele gelirken, sürpriz bir şekilde yolda Kıl Çadırı Restoranına uğrayan Erdoğan, burada bir öğretmenden kısa bir sazlı konser dinledi. Osman Demirel isimli sınıf öğretmeni, Başbakan'a bir Kızılcahamam türküsü olan Meşeler Göğermiş türküsünü söyledi.

Yeni doğan bebeklere hoşgeldin ziyareti

Kızılcahamam Nüfus Müdürlüğünden alınan resmi kayırlara göre Kasım ayının 1. haftasına kadar doğan bebek sayısı 259 olarak belirlenmiştir.

 

 

YORUMLAR
 • Dr Değer Şanlıer   07-01-2013 21:00

  olay hiç aklımdan çıkmadığı için bana daha dün gibi geliyor özür dilerim

 • kızılcahamamlı   06-01-2013 16:01

  sayın değer hocam rahmetli ethem kardeşimiz 2011 yılının mayıs ayının son günlerinde vefat etti

 • Dr Değer Şanlıer   05-01-2013 23:04

  Rahmetli etemin genç yaşta hunarca öldürülmeside 2012 ye damgasını vuran kara lekelerden biridir saygılarımla

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın