Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  18 Mart çanakkale zaferi törenle anıldı
 • Facebook da Paylaş
18 Mart çanakkale zaferi törenle anıldı
 • 19-03-2010
 • 7 yorum
 • 5726 okunma
18 Mart Çanakkale zaferinin 95.yıl dönümü nedeni ile sabah saatlerinde Atatürk anıtına çelenk konması ile başlayan kutlama programları öğleden sonra meslek lisesinde akşam ise yabanabat kültür merkezinde belediye tarafından düzenlenen programla son buldu.

18 Mart Çanakkale zaferinin 95.yıl dönümü nedeni ile sabah saatlerinde Atatürk anıtına çelenk konması ile başlayan kutlama programları öğleden sonra meslek lisesi konferans salonunda düzenlenen günün anlam ve önemini anlatan program ile devam ederken akşam yabanabat kültür merkezinde belediye tarafından düzenlenen programla son buldu.

 

Saat 10.30 da Atatürk anıtı önünde başlayan programa Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik Belediye Başkanı Coşkun Ünal Komutanı Kurmay Yüzbaşı Erhan Yücel, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kaya, Siyasi partilerin ilçe başkanları ve kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan müdürler katıldı.

İlçe Jandarma komutanlığı tarafından tertip edilen programda Çanakkale savaşının anlam ve önemi anlatıldı. Daha sonra program Meslek Lisesi toplantı salonunda devam ederken buradaki programa da yine müdürler ve öğrenciler katıldı.

Çanakkale savaşının 95.yıl dönümü dolayısı ile Kızılcahamam Belediyesi Yabanabat kültür merkezinde akşam Çanakkale de şehit olan askerlerimizi anmak üzere tertip ettiği ve Fazlı Çoban’ın sunuculuğunu yaptığı programa Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Belediye meclis üyeleri, ve salonu dolduran Kızılcahamamlılar katıldı.

Şehitlerimizi anma programına Kocatepe Camii İmam Hatibi İsmail Coşar, Hacı Bayram Camii Emekli İmamı Bilal Demiryürek, Hacı Bayram Camii imamı ve Dünya kuran okuma 1. Hafız Ahmet Karalı, Kurtuluş Camii imam hatibi Dünya 1. Mehmet Atıcı katıldı.

Dünya 1.si hocaların okuduğu muhteşem Kuranı Kerim ziyafeti toplantıya katılan herkesi duygulandırdı.

 


18 mart Şehitleri anma günü kızılcahamam
Yükleyen kizilcahamamhaber.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : 18 - Mart - çanakkale - zaferi - törenle - anıldı -
YORUMLAR
 • Mehmet Tiryaki   31-03-2010 14:40

  İş te Mille,işte Vey sağ tarafta Selim,Sol tarafta Şavrole,ortada Uğur Hey Allahım Hey.

 • Şeref Altun   27-03-2010 22:58

  ağzına sağlık alımazki Veysel Amca

 • Ahmet KAÇAR   22-03-2010 09:04

  Veysel Bayram yine şaşırtmadın Milleti.Şehitleri Anama Merasimi yapılmış.Sen yine Şimdiki Başkana arzı endam Adem Bey'e sitem.Be adam şu anada sayısız faaliyet yapılan Terminal Binasını oraya yaptırtan kim?Senin gözü nü hırs bürümüş.ikide bir Siyasetle alakası olsun olmasın konuyu Adem ÖZBEKLERE getiriyorsun.Sen Kim aday olursa olsun Adem ÖZBEJKER dahil istemesemde oyum Adem ÖZBEKLER diye söz verip sözünde durmayan birisisin. Sen Adem ÖZBEKLER'in kendi döneminizde ismini bir yere verelim diyen .kabul görse Heykelini dikelim diyecek bir İnsansın. Sen Kontenjan adayı olup,Köyün birine bir iş yapıtıramayınca vekalet döneminde Adem ÖZBEKLER 'in aleyhine geçen birisisin. Sen şeçimden önce Ak Partiye Beldiye Meclisine müracat edip poarayı yatırmayan ondan sonra Kontenjan adayı olduğun Başkanın aleyhine geçen birisin. Sen Eski Başkanı Şikayet edip,netice alamayan birisisin. Sen 2004 de MHP lilerin KIl Çadır isteğine karşı çıktığında onların tehditine küfürlerine maruz kalan buna rağman onları destekleyen birisisin.

 • Bedensel Engelliler derneğinden.   20-03-2010 11:25

  Gerçekten kültür merkezinde Çanakkale zaferinin 95.yıldönümü dolayısıyla yapılan bu güzel manevi etkinlik hepimizi çok duygulandırdı.İşte bu memleket böyle zaferlerle,böylesi mücadelelerle sahip olundu,yüzbinlerce bu vatanın evladı canını feda etti,onların kanlarıyla bu kutsal vatan toprağı yoğruldu ama bugün bakıyoruzki vatanımıza göz diken,bizleri parçalayıp bölmek isteyen o dış mihraklara neredeyse boyun eğmeye ve vatan toprağını satmaya kalkanlar maalesef çıkabiliyor,ama Türk milleti bunada hiç bir zaman fırsat vermiyecektir,sonra biz o şehitlerimize bunun hesabını veremeyiz,bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken ruhları şad olsun.yapılan anma etkinlikleri içinde emeği geçen herkesi kutluyoruz.şimdiye kadar yapılan çeşitli etkinliklerin en maneviyatı kutsal olanıydı.teşekkürler.

 • Veysel BAYRAM   20-03-2010 00:26

  Öncelikle amaç halis, sonrasında program zengin ve mükemmel, bu programa teşekkür yetmez Allah (C.C) Razı Olsun. Sosyal Hizmet Uzmanı bir başkan ile sosyal kültürel faaliyetlerden uzak geçen bir 5 yılın üzüntüsü ile başarılarınızın devamını diler saygılar sunarım.

 • ciğirlerli Durali   19-03-2010 14:30

  18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Etkinliklerinin 95. Yıl Dönümü Dolayısıyla,Tüm Yurtta Düzenlenen etkinliklerde, Aziz Şehitlerimiz,Anılmakla kalmayıp,Aziz Hatıraları bir kez daha,canlandırılmış oluyor. Şurası bir Gerçektirki, bizler Önceki Nesillerin Torunları olarak geçmişimize sahip çıkmamız gerekir.Geçmişine sahip çıkmayan gelecekte muvaffak olamaz.....Bizler, gün,hür bir şekilde hareket ediyor vede Cumhuriyeti Doya doya yaşıyor isek,Geçmişte bu vatan için, canını ortaya koymuş, kan akıtmış şehitlerimize borçluyuz.Tüm şehitlerimize tekrar ALLAH tan Rahmet diler.Ruhları şad olsun dilerim

 • Vatansever   19-03-2010 10:55

  Çanakkale Zaferimizin yıldönümü münasebetiyle kutsal vatanımızı bizlere emanet için canlarını feda eden aziz Şehitleriimize Yüce Allah(cc)dan rahmet diler,Şehitlerimizin bizlerden şikayetçi değil memnun ve razı olması dua ve niyazıyla Cuma'nız mübarek olsun. Kıymetli Hemşehrilerimiz vücudumuza, bedenimize nasıl maddi yönden ihtiyaçlarımızı karşılayor araç ve eşyalarımızın nasıl periyodik bakımlarını yaptırıyorsak bu vücutlarımızı,bedenimizi ayakta tutan maneviyatımızın ayakta durması için manevi programlara ihtiyacımız olmaktadır.Belediye tarafından gerçekleştirilen bu organize ve program için emeği geçenlere Teşekkür ederim.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın