Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  15 Temmuz şehitleri anısına başlatılan bisiklet turu Kızılcahamam'da
  • Facebook da Paylaş
15 Temmuz şehitleri anısına başlatılan bisiklet turu Kızılcahamam'da
  • 10-07-2017
  • 0 yorum
  • 2844 okunma
15 Temmuz şehitlerini anmak için Konya'dan yola çıkan bisikletli grup Kızılcahamam'a ulaştı.

 

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen "15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu" kapsamında Ankara'ya gelen grup, Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında Kızılcahamam Kaymakam Vekili Mutlu Göksal ile  Belediye Başkanı Muhittin Güney ve kamu kurumlarında çalışan müdürler ile şehit yakınları karşıladı.

Konya'dan 1 Temmuz'da yola çıkan 40 kişilik bisikletli grup, Kızılcahamam'da kendilerine yapılan karşılama töreninin ardından Belediye Başkanı Muhittin Güney selamlama konuşması yaptı. Daha sonra Konya Halk Sağlığı Şube Müdürü Ahmet EKİZER yaptığı konuşmada "amaçlarının 15 Temmuz şehitlerini unutmamak ve unutturmamak olduğunu belirtti. "Bugün turumuzun 8. etabı olan Kızılcahamam'dayız. Burada 4 şehidimiz var. onların Mahkemeağacin köyünde bulunan mezarlarını ziyaret edip, buradan toprak alacağız, bu toprağın bir kısmını Çanakkale'deki şehitlerimizin ruhu ile buluşturacağız, bir kısmını Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz bir Kısmını da Konya'ya götüreceğiz" diye konuştu.Daha sonra Kızılcahamam Kaymakam Vekili Mutlu Göksal da yaptığı konuşmada Konya Halk Sağlığına bağlı Bisikletli gruba teşekkür ederek bugün burada 15 Temmuz'u unutmadığımızı ve unutmayacağımızı gerek devlet büyüklerimizin gerek vatandaşlarımızın her zaman söylediği gibi bizde bugün burada bir kez daha tekrar ederek haykırmak istiyoruz.15 Temmuz çok önemli bir gün, darbeye hayır demokrasiye evet dediğimiz bir gün demokrasi her zaman baki kalacak, bu millet vatanına milletine ve bayrağına sahip çıkacak 15 Temmuzda maalesef bu millet 250 ye yakın şehit ve 2 bine yakın gazimizi hiç bir zaman unutmayacağımızı belirtmek istiyorum bu anlamda Kızılcahamam'da diğer ilçeler gibi darbeye karşı koydu buradan dört kardeşimizi maalesef şehit verdik" dedi.

Bisiklet turunun 19 Temmuz'a kadar devam edecek, 11 ili geçip yaklaşık bin 600 kilometre yol kat ederek, turu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde sonlandırılacak.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın