Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin Yıl Dönümünde Şehitlerimiz Anıldı
  • Facebook da Paylaş
15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin Yıl Dönümünde Şehitlerimiz Anıldı
  • 17-07-2020
  • 0 yorum
  • 11332 okunma
15 Temmuz Hain darbe girişiminde hainlere lanet okunurken şehit ve gazilerimiz anıldı

Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliğe, Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, ilçe protokolü, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda ilahiler okundu ve dua edildi. Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar konuşmasında; “Bundan 4 yıl önce, ülkemiz tarihinin en alçak ihanetlerinden birine uğradı. Ordumuz içerisinde oluşan bir grup cuntacı tarafından, ülkemizin birliğine, beraberliğine darbe vurmak amacı ile harekete geçildi ve darbe girişiminde bulunuldu. FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan bu oyunu, milletimizin dirayeti yendi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile, sokakları boş bırakmayan vatansever milletimiz, büyük bir destan yazdı. 15 Temmuz gecesi millet eğilmedi, Türkiye yenilmedi.

Kazanan birlik, beraberlik ve demokrasi oldu. Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak, darbecilere darbe yapan büyük Türk Milleti’nin önünde saygıyla eğiliyorum.

Kızılcahamam, darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren, sokaklara dökülerek kararlı ve dik duruşu ile darbe girişimine tepkisini gösterdi.

İlçemizden, o gece Ankara’ya giden, Mahkemeağacin Mahallesi halkından, Mehmet, Lütfi ve Hakan Gülşen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde,  Ankara’da ikamet eden, Süleler Mahallesi halkından, İbrahim Ateş ise Genelkurmay binası önünde şehit düştüler.

Vatanı uğruna çekinmeden can veren kahraman hemşerilerimiz ve o gece şehit düşen tüm vatandaşlarımız, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edecekler.

Türkiye, böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan, irtifa kaybetmeyen ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülkedir. Allah böyle kara geceleri ülkemize bir daha yaşatmasın; ancak buna niyet edecek olan olursa da milletimiz dimdik karşısında durmaya devam edecektir.

O kara gecede milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen; asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır. Milletimiz, Emniyet Teşkilatımızın mensuplarıyla ve darbecilere karşı harekete geçen, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarıyla el ele vererek, bu darbe girişimine karşı, tarihî bir duruş sergilemiştir. Tankların etkisiz hâle getirilmesi başta olmak üzere, dik duruşlarıyla, memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır.

Bıyıkları henüz terlememiş gençlerden, 70 yaşındaki ihtiyarlara, işçisinden patronuna, köylüsünden şehirlisine kadar, milletimizin tüm fertleri; parti, meşrep, siyasi görüş farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında tek vücut olmuştur. Darbe teşebbüssünde bulanan hainlerin karşısına dikilen vatandaşlarımız, önlerinde, arkalarında, sağlarında, sollarında onlarca kişi vurularak yaralanmasına, şehit olmasına rağmen, sabaha kadar yerlerini terk etmemişlerdir.

Ecdadımızın tarihte gösterdiği şanlı mücadeleler gibi, milletimizin 15 Temmuz gecesi, tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek yaptığı kahramanlıklar da, yaşadığımız badireleri atlatmamızda ve geleceğe emin adımlarla yürüyüşümüzde, bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

15 Temmuz şehidi demek elinde bayrak, gönlünde imanla tankların üzerine koşmak, vatan aşkına ölümü göze almak demektir.  Bayrak için, vatan için can vermek demektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçirdiğimiz bu dönemde bile burada olan tüm misafirlerimize, yine bizleri onurlandıran kahraman şehitlerimizin ailelerine, gönülden teşekkür ediyorum. Onların kahramanlıklarını, hiç bir zaman göz ardı etmeyeceğimizi, emanetlerini ilelebet yaşatacağımızı söylemek istiyorum.

15  Temmuz'un yıldönümünde Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun kahraman silah arkadaşları ile, 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere, bu toprakları vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi,  bir kez daha sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla yad ediyorum. Hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, sağlıklı bir ömür diliyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Başkan Acar'ın konuşmasının ardından İlçe Kaymakamı Can Aksoy da konuşma yaparak, darbe gecesine değindi. Türk Milleti’nin kahraman duruşu ile darbe girişimini püskürttüğünü ifade ederek Şehitlerimiz Hakan, Lütfi, Mehmet Gülşen, İbrahim Ateş ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi. Kaymak Can Aksoy programa katılan şehit ailelerimiz ve Kızılcahamam halkına da teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın