Ana Sayfa  /  Köylerimiz  /  100 küçük 4 büyübaş hayvan 4 bin metre kablo çalındı
 • Facebook da Paylaş
100 küçük 4 büyübaş hayvan 4 bin metre kablo çalındı
 • 09-06-2010
 • 4 yorum
 • 9888 okunma
Kızılcahamam Uğurlu, Üçbaş, Akdoğan ve Berçin Çatak köylerinde meydana gelen hırsızlık olaylarında 100 küçükbaş, 4 büyükbaş hayvan ve 4 bin metre telefon kablosunu çalan hırsızlar kayıplara karıştı.
Kızılcahamam Uğurlu, Üçbaş, Akdoğan ve Berçin Çatak köylerinde meydana gelen hırsızlık olaylarında 100 küçükbaş, 4 büyükbaş hayvan ve 4 bin metre telefon kablosunu çalan hırsızlar kayıplara karıştı.
Edinilen bilgiye göre Uğurlu Köyünde hayvancılık yaptığı belirtilen V.A.ya ait koyun sürüsünün bulunduğu bölgeye gelen hırsızlar sürüden 100 adet koyunu çaldılar, koyunları akdoğan köyü yakınlarında bulunan ve kullanılmayan benzin istasyonuna getiren hırsızlar burada bekleyen tıra yükleyip kayıplara karıştı. Koyunların toplam değerinin 50 bin lira olduğu dile getirildi.
Berçin Çatak köyünde ise Ramazan Bülbül’e ait dört adet büyük baş hayvanı çalan hırsızlar, hayvanları Erikli mevkiine getirip kestiler işkembelerini boşalttıkları 4 adet hayvandan geriye üç tanesinin ayaklarını bırakan hırsızlar kayıplara karıştı.
Üçbaş, Uğurlu, Berçin Yayalar köyünde meydana gelen telefon kablosu hırsızlığında ise 4000 bin metre telefon kablosu çalındı. Konu ile ilgili tepkilerini dile getiren köy muhtarları çalınan bu kablolar hurdacılar sitesine satılıyor fakat hırsızlar bir türlü yakalanamıyor hırsızı burada değil Ankara’da neden aramıyorlar veya bakır kablo alan bu yerler neden araştırılmıyor diye tepkilerini gösterdiler.
Kızılcahamam jandarma konu ile ilgili olarak soruşturma başlattı.
Etiketler : 100 - küçük - 4 - büyübaş - hayvan - 4 - bin - metre - kablo - çalındı -
YORUMLAR
 • vatandaşş   16-10-2010 02:00

  telekom kabloları olsun, çeltikçinin köylerinde olsun olan biten hırsızlıkları kimin yaptığını köylüler biliyor..şöyle başağaç köyüne doğru uzanın bulursunuz bazı şeyleri

 • Ali   24-09-2010 15:54

  Son iki yıldır özelleşen Telekom biriminin, taşören firmanın çalışanlarının kabloları değiştirdiği(yeni kabloları takıp,eskileri aldığı) dönemlerde olması dikkat çekmiyor sanırım.Kimsenin günahını almak doğru olmasada bu tür olaylara göz yummak ne kadar doğru?Bir yerden başalyıp şüpheleri değerlendirmek,sonucu elde etmek:Jandarma veya polisin işimi yoksa bu tür işleri yapan kişilerin kendilerini zorla isteyerek ihbar etmeleri sonuncda mucize sonucu ortaya çıkmalarını seyretmek mi...

 • Has Ankaralı   08-09-2010 01:44

  Vuracaksın bunları ancak o zaman ortalık düzelecek.

 • Murat   07-09-2010 08:02

  Rabbim hırsızlara hidayet versin, akıllarını başlarına cevirmeyi nasip etsin.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın