Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  1 Haziran kime yaradı?
 • Facebook da Paylaş
1 Haziran kime yaradı?
 • 01-06-2014
 • 7 yorum
 • 5662 okunma
30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından itirazların kabul edildiği 2 il, 7 ilçe ve 5 beldede yaklaşık 203 bin seçmen yeniden sandığa gitti.

30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından itirazların kabul edildiği 2 il, 7 ilçe ve 5 beldede yaklaşık 203 bin seçmen yeniden sandığa gitti.

30 Mart'taki sonuçlara göre toplamda 5 belediye resmi olmayan sonuçlara göre el değiştirmiş oldu. Ak Parti 30 Mart'ta kazandığı 3 yerden ikisini MHP'ye, birini CHP'ye kaptırdı. MHP ise yenilenen seçimlerde kaybettiği iki yerin birini AK Parti'ye, diğerini Saadet Partisi'ne kaptırdı.

Buna göre 30 Martta ve 1 Haziran sonuçları şöyle şekillendi:

AK PARTİ, CHP, MHP VE BDP'NİN TOPLAMI KADAR OY OLDI

AK Parti, 1 Haziran'da yapılan 14 merkezdeki oy dağılımına göre diğer partilere büyük bir fark attı. AK Parti'nin toplamda aldığı oy oranı 61.481 iken CHP, MHP ve BDP'nin toplamı 72.250'de kaldı.

Etiketler : 1 - Haziran - kime - yaradı? -
YORUMLAR
 • Salim AKCAN   03-06-2014 09:34

  Kızılcahamam'lı olarak K.Hamam Haberi takip etmaktayim. Lütfen haberde tarafsızlığımızı muhafaza edelim.

  0

  0

  • :)   09-06-2014 00:03

   neden yalan haber yapmamış dogru degilmi ak parti üçünün toplamı kadar

   0

   0

 • Veysel BAYRAM   03-06-2014 00:23

  VATANIMIZIN - MİLLETİMİZİN-ÇOCUKLARIMIZIN-TORUNLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN; Su gibi akıp giden ömrümün seçme hakkımı kullanmaya başladığım bölümünde pek Çok siyasi parti ve liderleri geldi geçti. Ama ben Her seçimde İslam'a Müslümanlara Vatanıma Milletime Devletime en yakın ve en iyi hizmet edecek partileri destekledim. Buna rağmen maalesef bazıları MÜNAFIK çıkıp seçildikten sora Kimi sağ gösterip sol vurdu, kimi Merve KAVAKCI kardeşi Başı Örtülü (MÜSLÜMAN) Diye TBMM'den kovdu. Kimi 8 yıllık eğitimi kullanarak KUR'AN KURSLARINI HAFIZLIK MÜESSESİNİ imam hatipleri ilahiyatları KAPATTI - ZAYIFLATTI. kimi Müslüman görünüp mason çıktı. Kimi demokrat görünüp derbecilere yeşil ışık yakmak için höt deyince şapkasını aldı kaçtı, kimi "Kurumsal ve kişisel istikbal ve ikbali için" 49 yıldır milletin iktidar yapmadığı DSP (CHP)'yi iktidar yaptı, ANS'e Kemal Dervişlere Kemal Gürüz'lere omuz verdi. ama sıra üçlü koalisyondan tart edilmeye gelince hemen koalisyonu bozdu.Bu zaaflarla da Memleketim ERGENEKONCULARA TERÖRE MAFYAYA ÇETELERE IMF'ye FAİZ LOBİSİNE,teslim edilecek iken, Allah'ın c.c)izni ile II ATATÜRK - II FATİH II KANUNİ ADAM GİBİ ADAM MUHTEREM RTE ve dava arkadaşları yetişerek (uzatmamak için) KUR'AN KURSLARINI HAFIZLIK MÜESSESEİNİ İMAMHATİPLERİ İLAHİYATLARI TEKRAR HAYATA GEÇİRDİ CANLANDIRDI,VATANIMIZİ - MİLLETİMİZİ - DEVLETİMİZİ - DEMOKRASİMİZİ İMF'DEN KAİZ LOBİSİNDEN. ERGENEKONCULARDAN. TERÖRİSTLERDEN MAFYADAN ÇETELERDEN VS.VS. KISMEN KURTARDI, KURTARMAK İÇİN ELİNİ DEĞİL GÖVDESİNİ TAŞIN DEĞİL KAYA KÜTLESİNİN ALTINA SOKDU. VE BİZLER HALA KÖRÜ KÖRÜNE "ÖZÜ, SÖZÜ,TÜZÜĞÜ İLE İÇRAATLARI FARKLI RAYINDAN ÇIKMIŞ (!) PARTİMİZİ DESTEKLEMEK YERİNE" BU GERÇEKLERİ GÖREREK RTE VE DAVA ARKADAŞLARINA BU DESTEĞİMİZ SÜRDÜĞÜ SÜRECEDE KUTARARMAYA DEVAM EDECEKLER İŞALLAH.

  0

  0

  • Efe & Mustafa   06-06-2014 00:34

   Sayın veysel bayram dini öğrenmek için imam hatip yada cemaate gitmek mi gerekiyor ? Yada iktidarımı desteklemek gerekiyor ? Siz değilmiydiniz yıllardır pelsinvanyayı öğüp bitiremiyen ayın 17sinden sonra cemaate karşı çıkan. Ben dinimi öğrenmek istedikten sonra aha cami, aha sana diyanet işleri boş konuşuyorsun boş. Altta arkadaş ne güzel söylemiş ; Siz onun namazına abdestine bakmayınız, dileyen namaz kılar dileyen oruç tutar lakin emanete riayeti olmayanın kamil dini yoktur, siz onun dirhem ve dinarla olan münasebetine bakın buyuruyor, bu özellikler tamda sizde bulunuyor. Dinin artisliği, gösterişi olmaz içinde iman olmadıktan sonra gösteriş için namaz kılıp oruç tutsanda nafile vatandaşı kandırabilirsiniz ama ya Allahı ? Bir ülkeyi dıştan yıkamazsan içten yıkarsın oda o milletin dinini kullanarak yapılır. Dinimizi savuuyorsun madem dinimizde vatanına göz dikenin sonu ne olacakmış neyle ceza vereceğimizide yazıyor hadislerde o bilgini birazda peygamber efendimizin hadislerini okuyarak geliştirmeni tavsiye ederim. Yayınlarsanız seviniriz

   0

   0

 • selim baba    02-06-2014 10:07

  çok komik bir haber :)

 • Mübarek   01-06-2014 23:25

  Unutma ki Allahın gazabı da sizin nasıl aldığınız oylardan fazladır. Milli görüşü sattığı için, kaç bin tane bu vatan için verilmiş şehitlerin hesabını sormayıp katillerle anlaştığı için, dini siyasete alet ettiği için, adaletten şaştığı için, Kuran-ı kerimi ve peygamber efendimiz Hz Muhammed (S.A.V) efendimizin hadislerini okumanızı tavsiye ederim amirlik ve başkanlığın nasıl olacağını, adaletten şaşarsa hesabının nasıl olacağını söylüyor. Örnek vereyim kim bu ümmetin başına devlet adamı olarak geçtikten sonra adaletten şaşarsa Allah onu yüz üstü cehenneme atacaktır buyuruyor. Cebrail A.S da amin diyor. Hatta bir örnekte daha ; Siz onun namazına abdestine bakmayınız, dileyen namaz kılar dileyen oruç tutar lakin emanete riayeti olmayanın kamil dini yoktur, siz onun dirhem ve dinarla olan münasebetine bakın buyuruyor. Açıp okuyabilirsiniz. Dini savunan bir insanın bunları bilmesi ondan sonra siyaset yapması gerekmektedir. Siyasetle işim olmaz ne akp ne chp nede mhpliyim oyumu hiç kullanmam daha iyidir. Oyu bile verirken vebalini düşünerek karar vermeliyiz sonuçta kul hakkına girmektedir. Bunları ben söylemiyorum açın Peygamber efendimiz hadislerinde devlet başkanı, amirlik oy kullanımı hakkındaki hadislerini okuyabilirsiniz.

 • hüseyin   01-06-2014 23:17

  Çok haklısınız. Bu sebeple ysk ya bir başvuru daha yapın belki bir daha yenilenir seçim :))))

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın